Coaxil

Średnia ocena:

Coaxil to preparat przeciwdepresyjny, należący do grupy leków SSRE. Ich zasadą działania jest stymulacja wydzielania serotoniny odpowiedzialnej za dobre samopoczucie, której poziom w niektórych stanach chorobowych jest zbyt niski. Dodatkowo podwyższa także poziom dopaminy. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.

Coaxil
Średnia ocena (z 6 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Coaxil rekomendowany jest osobom cierpiącym na umiarkowanie ciężkie stany depresyjne i lękowe, a także pomocniczo w trakcie leczenia alkoholizmu – w okresie abstynencji chorego.

Dawkowanie

Lek dostępny jest pod postacią tabletek powlekanych, które przyjmujemy przed posiłkiem. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz i należy bezwzględnie się do niej stosować. Lek nie jest przeznaczony dla młodzieży poniżej 15 roku życia. Pamiętajmy, by samodzielnie nie zmieniać ilości ani sposobu przyjmowania tabletek, a także nie rezygnować z przyjmowania go bez wyraźnego polecenia lekarskiego. Preparat należy odstawiać stopniowo, gdyż występuje ryzyko pojawienia się zespołu abstynencyjnego.
W trakcie leczenia nie powinniśmy prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn mechanicznych będących w ruchu, gdyż środek ten może upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane stosowania leku występują stosunkowo rzadko. Należą do nich: nudności, wymioty, biegunka lub zaparcia, bóle brzucha i głowy, drżenia mięśni, senność lub bezsenność, koszmary nocne, tachykardia, ogólne osłabienie, bóle w okolicy serca, bóle mięśniowe, pleców, trudności w oddychaniu i przełykaniu, uderzenia gorąca, omdlenia.

Przeciwwskazania

Osoby uczulone na substancję czynną – tianeptynę – bądź substancje pomocnicze nie powinny przyjmować Coaxilu. Należy poinformować lekarza o wszystkich stosowanych lekach, szczególnie o inhibitorach MAO. Jeżeli mamy w planach zabieg chirurgiczny, preparat odstawiamy na 48 godzin przed operacją. Nie sięgamy po niego również będąc w ciąży i podczas karmienia piersią, gdyż przenikając przez łożysko lub do mleka matki może szkodzić dziecku.

CoaxilunratedLekOpinie.pl2013-10-25 19:55:22Coaxil to preparat przeciwdepresyjny, należący do grupy leków SSRE. Ich zasadą działania jest stymulacja wydzielania serotoniny odpowiedzialnej za dobre samopoczucie, której poziom w niektórych stanach chorobowych jest zbyt niski. Dodatkowo podwyższa także poziom dopaminy. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Servier
Substancja czynna:
tianeptyna
Strona zawiera informacje o leku Coaxil cena, pobierz Coaxil ulotka, dedykowane Coaxil forum, wpływ Coaxil na prowadzenie pojazdów, czy Coaxil jest refundowany? - czyli Coaxil refundacja, a także interakcje Coaxil a karmienie piersią, zalecane Coaxil dawkowanie, stosowanie Coaxil w ciąży, Coaxil opinie o leku, tanie Coaxil zamienniki, interakcje leku Coaxil a alkohol.

5 opinii o Coaxil

Znasz Coaxil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Coaxil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Wygląda na to, że preparat spełnia w moim przypadku swoje zadanie, choć kiedy zobaczyłam, że lekarz mi go zapisał i zapoznałam się z listą możliwych powikłań byłam delikatnie rzecz ujmując zaniepokojona. Na szczęście znaczna większość z nich nie wystąpiła i lek jest przeze mnie dobrze tolerowany, a przy tym skuteczny.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 2. Gdzie znajduje się ulotka dla tego preparatu?

  Autor opinii: Samuela, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. U mnie Coaxil obecnie dobrze działa (mama nadzieję że nie przestanie) i jest bardzo przyjemnie, a cała sprawa na którą go biorę to nerwica związana z sercem, stany lekowe i przewlekłe stany depresyjne. Poprzednio lekarz przypisał mi Xanax, ale bardzo źle się po nim czułem. Po Coaxilu widać wyraźną poprawę – nawet łapię czasem stany euforyczne jako efekt uboczny (bardzo krótkotrwałe), nie wiem czy to normalne? Minus za to, że lekarz zabronił mi prowadzić samochodu kiedy zażywam ten lek.

  Autor opinii: A.C., dodano: 31 maja 2015
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Psychiatra przepisał mi Coaxil z powodu strasznej narkolepsji połączonej z bólem i zawrotami głowy – wszystko zaczęło się od kilku przykrych wydarzeń w życiu. Muszę przyznać, że jestem zadowolona z efektów, na pewno bez Coaxilu byłoby trudniej z tego wyjść. Ale to tylko moja opinia.

  Autor opinii: Elżbieta, dodano: 7 października 2014
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Na mnie działa lepiej niż Citabax, który miałem przypisany wcześniej i bardziej dawał skutki uboczne niż pozytywne efekty. Może za krótko go stosowałem, a może nie był dla mnie właściwy. Z Coaxilem było już lepiej, zwłaszcza po dłuższym czasie, chociaż każda próba odstawienia jest bardzo nieprzyjemna, chyba trochę uzależnia – lepiej nie stosować za długo. Z wad obniża trochę libido i zwiększa senność. Nie wiem jak działa na ciężkie przypadki, swój określam jako umiarkowany ;)

  Autor opinii: erikson, dodano: 27 września 2014