APAP

Średnia ocena:

APAP to bardzo popularny lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jego substancja czynna, paracetamol, należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednak jego działanie przeciwzapalne jest bardzo słabe. Lek szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i chroni nas przed bólem przez 3-5 godzin. Na polskim rynku dostępny jest bez recepty.

APAP
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

APAP stosujemy u osób powyżej 12. roku życia w celu zlikwidowania bólów różnego pochodzenia, m.in. mięśni, stawów, głowy, zębów, a także w przypadku bólów menstruacyjnych i na tle nerwowym. Preparat obniża również gorączkę, występującą podczas przeziębienia czy grypy.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, tabletkę popijając wodą. Młodzieży w wieku powyżej 12 lat podajemy 1 tabletkę 3-4 razy na dobę, natomiast dorośli mogą przyjmować do 2 tabletek 3-4 razy dziennie. Pamiętajmy, by nie przyjąć więcej niż 8 tabletek na dobę oraz by przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami wynosiły co najmniej 4 godziny. Jeśli stosujemy APAP jako lek przeciwgorączkowy, terapia nie powinna trwać dłużej niż 3 dni, natomiast w przypadku leczeniu bólu – niż 10 dni. Jeżeli chcemy ją kontynuować, należy skonsultować to z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne

Podczas przyjmowania leku możemy doświadczyć pewnych efektów niepożądanych. Należą do nich: nudności, wymioty, problemy z trawieniem, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby lub nerek, różnorodne reakcje alergiczne, takie jak pokrzywka, rumień, plamica barwnikowa, wysypka, niekiedy wstrząs anafilaktyczny. Sporadycznie odnotowywano zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Stosując APAP powinniśmy powstrzymać się od spożywania napojów zawierających alkohol i kofeinę.

Przeciwwskazania

APAP nie powinien być przyjmowany przez osoby cierpiące na nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników, a także na chorobę alkoholową i zaburzenia w funkcjach wątroby lub nerek. Należy poinformować lekarza o wszystkich obecnie przyjmowanych lekach, a w szczególności o preparatach przeciwpadaczkowych, przeciwzakrzepowych, lekach zawierających zydowudynę lub paracetamol, barbituranach czy też inhibitorach MAO (APAP nie wolno przyjmować podczas kuracji nimi, a także do 2 tygodni po ich odstawieniu). Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

APAPunratedLekOpinie.pl2013-11-24 17:23:29APAP to bardzo popularny lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Jego substancja czynna, paracetamol, należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednak jego działanie przeciwzapalne jest bardzo słabe. Lek szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i chroni nas przed bólem przez 3-5 godzin. Na polskim rynku dostępny jest bez recepty.
Producent:
US Pharmacia
Substancja czynna:
paracetamol
Strona zawiera informacje o leku APAP cena, pobierz APAP ulotka, dedykowane APAP forum, wpływ APAP na prowadzenie pojazdów, czy APAP jest refundowany? - czyli APAP refundacja, a także interakcje APAP a karmienie piersią, zalecane APAP dawkowanie, stosowanie APAP w ciąży, APAP opinie o leku, tanie APAP zamienniki, interakcje leku APAP a alkohol.

2 opinii o APAP

Znasz APAP? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o APAP


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Jest okej, zdecydowanie polecam.

    Autor opinii: Świętomir, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Lek bardzo dobry – polecam.

    Autor opinii: jan, dodano: 20 stycznia 2015