Andepin

Średnia ocena:Brak ocen

Andepin to lek przeciwdepresyjny nowej generacji. Jego substancja aktywna, fluoksetyna, zwana jest również „pigułką szczęścia”. Preparat ten zwiększa ilość serotoniny w przestrzeni między komórkami nerwowymi, dzięki czemu zapewnione jest ich lepsze pobudzenie i, co za tym idzie, poprawa naszego samopoczucia. Na pełen efekt terapeutyczny Andepinu należy poczekać 4-5 tygodni. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Andepin
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Andepin stosujemy w leczeniu epizodów depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych oraz żarłoczności psychicznej, potocznie nazywanej bulimią.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Kapsułki połykamy w całości, popijając wodą, niezależnie od posiłku. Decyzję o dawkowaniu i częstotliwości przyjmowania preparatu podejmuje lekarz i jest ona uzależniona od wielu czynników, takich jak wiek, masa ciała czy stopień zaawansowania choroby. Najczęściej zalecaną dawką Andepinu jest jedna kapsułka na dobę w przypadku zaburzeń depresyjnych, trzy kapsułki na dobę w przypadku bulimii, natomiast gdy cierpimy na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, prawdopodobnie otrzymamy zalecenie przyjmowania od jednej do trzech kapsułek dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Ze względu na to, iż preparat oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, w trakcie kuracji mogą pojawić się efekty niepożądane. Należą do nich: różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, dreszcze, nadwrażliwość na światło, zespół serotoninowy, świąd, wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, reakcje rzekomoanafilaktyczne, zapalenie naczyń, zaburzenia snu, euforia, anoreksja, niepokój psychoruchowy, drgawki, reakcje maniakalne, omamy, ból i zawroty głowy, mlekotok, zaburzenia libido, problemy z oddawaniem moczu, opóźnienie lub brak wytrysku, zaburzenia widzenia, bóle mięśni i stawów, nadmierne pocenie się, łysienie, spadki ciśnienia krwi. Podczas terapii należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a także unikać prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż nasza sprawność psychomotoryczna może ulec upośledzeniu.

Przeciwwskazania

Andepinu nie powinny stosować chorzy uczuleni na fluoksetynę bądź którąkolwiek z substancji pomocniczych oraz kobiety karmiące piersią. Osoby cierpiące na choroby serca, padaczkę, mające problemy z nerkami lub wątrobą i kobiety w ciąży powinny poinformować o swoim stanie lekarza. Należy pamiętać, by powiedzieć specjaliście o wszystkich aktualnie zażywanych lekach, a w szczególności inhibitorach MAO, środkach zawierających wyciąg z dziurawca zwyczajnego oraz preparatach oddziałujących na ośrodkowy układ nerwowy.

AndepinunratedLekOpinie.pl2014-01-28 15:07:27Andepin to lek przeciwdepresyjny nowej generacji. Jego substancja aktywna, fluoksetyna, zwana jest również „pigułką szczęścia”. Preparat ten zwiększa ilość serotoniny w przestrzeni między komórkami nerwowymi, dzięki czemu zapewnione jest ich lepsze pobudzenie i, co za tym idzie, poprawa naszego samopoczucia. Na pełen efekt terapeutyczny Andepinu należy poczekać 4-5 tygodni. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Synteza
Substancja czynna:
fluoksetyna
Strona zawiera informacje o leku Andepin cena, pobierz Andepin ulotka, dedykowane Andepin forum, wpływ Andepin na prowadzenie pojazdów, czy Andepin jest refundowany? - czyli Andepin refundacja, a także interakcje Andepin a karmienie piersią, zalecane Andepin dawkowanie, stosowanie Andepin w ciąży, Andepin opinie o leku, tanie Andepin zamienniki, interakcje leku Andepin a alkohol.

1 opinia o Andepin

Znasz Andepin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Andepin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo wielu wątpliwości przyjmuję już około miesiąc i jak na razie skutki działania są dostatecznie widoczne, w związku z czym polecam.

    Autor opinii: Kesja, dodano: 25 kwietnia 2017