Alventa

Średnia ocena:Brak ocen

Alventa to preparat antydepresyjny, należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając ilość tego neuroprzekaźnika (zwanego „hormonem szczęścia”) w synapsach, zapewnia lepsze pobudzenie neuronów, co prowadzi do poprawy samopoczucia oraz jakości naszego snu. Alventa należy do leków III generacji, co znaczy, że charakteryzuje się mniejszą liczbą efektów niepożądanych w porównaniu ze swoimi poprzednikami. Jak każdy preparat psychotropowy, możemy nabyć ją wyłącznie za okazaniem recepty.

Alventa
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosujemy u pacjentów powyżej 18. roku życia, w terapii epizodów depresyjnym o różnorodnym pochodzeniu, a także w krótkotrwałych kuracjach fobii społecznej oraz zaburzeń lękowych.

Dawkowanie

Preparat Alventa przeznaczony jest do stosowania doustnego. Kapsułki połykamy, najlepiej razem z posiłkiem, który spożywamy o stałej porze dnia. Decyzję o dawce i częstotliwości zażywania leku podejmuje specjalista, na podstawie zleconych badań i postawionej diagnozy. Należy pamiętać, by ściśle stosować się do jego wskazań. W przypadku gdy kuracja trwa długo, zalecane jest przeprowadzanie regularnych pomiarów stężenia cholesterolu i ciśnienia tętniczego krwi.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek oddziałujący bezpośrednio na ośrodkowy układ nerwowy, Alventa może przyczynić się do wystąpienia efektów niepożądanych, takich jak: bezsenność lub też nadmierna senność, nerwowość, ból i zawroty głowy, zmiany w apetycie, wahania masy ciała, zaburzenia libido, zwiększone napięcie mięśniowe, drżenia, zaparcia, biegunki, nudności, wymioty, anoreksja, uczucie ogólnego zmęczenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia akomodacji oka, problemy z widzeniem, rozszerzenie źrenic, wzmożone ziewanie, poszerzenie naczyń krwionośnych, krwawienia błon śluzowych, trudności z oddawaniem moczu oraz nadmierne pocenie się. Aby uniknąć groźnych skutków ubocznych, w trakcie kuracji należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych. Zaleca się także zaprzestanie prowadzenia pojazdów mechanicznych, ze względu na ryzyko upośledzenia sprawności psychomotorycznej pacjenta.

Przeciwwskazania

Preparat nie powinien być stosowany przez osoby nadwrażliwe na którykolwiek z jego składników. Pacjenci cierpiący na zaburzenia w funkcjonowaniu serca, nadciśnienie tętnicze oraz cukrzycę powinni o swoim stanie poinformować lekarza. Należy także zgłosić specjaliście fakt przyjmowania wszystkich leków, nawet tych dostępnych bez recepty. Przyjmowanie Alventy przez kobiety w ciąży lub karmiące piersią jest dozwolone jedynie w przypadkach najwyższej konieczności i powinno przebiegać pod stałą obserwacją lekarską.

Alventa0LekOpinie.pl2014-03-31 20:03:32Alventa to preparat antydepresyjny, należący do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając ilość tego neuroprzekaźnika (zwanego „hormonem szczęścia”) w synapsach, zapewnia lepsze pobudzenie neuronów, co prowadzi do poprawy samopoczucia oraz jakości naszego snu. Alventa należy do leków III generacji, co znaczy, że charakteryzuje się mniejszą liczbą efektów niepożądanych w porównaniu ze swoimi poprzednikami. Jak każdy preparat psychotropowy, możemy nabyć ją wyłącznie za okazaniem recepty.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
wenlafaksyna
Strona zawiera informacje o leku Alventa cena, pobierz Alventa ulotka, dedykowane Alventa forum, wpływ Alventa na prowadzenie pojazdów, czy Alventa jest refundowany? - czyli Alventa refundacja, a także interakcje Alventa a karmienie piersią, zalecane Alventa dawkowanie, stosowanie Alventa w ciąży, Alventa opinie o leku, tanie Alventa zamienniki, interakcje leku Alventa a alkohol.

2 opinii o Alventa

Znasz Alventa? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Alventa


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy kobieta w ciąży może przyjmować ten specyfik?

    Autor opinii: Ostap, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Alventa to dobry lek, skuteczny, mi pomógł biorę go od roku. Nie mam żadnych skutków ubocznych dzięki niemu lęk znikł, depresja też oraz psychoza. Polecam, jest tani.

    Autor opinii: Aneta, dodano: 28 grudnia 2015