Afobam

Średnia ocena:

Afobam to silny lek o działaniu uspokajającym, przeciwdepresyjnym i nasennym. Poprawia aktywność układu GABA-ergicznego, który hamuje działanie pewnych struktur w ośrodkowym układzie nerwowym. Ważne jest, by stosować go nie dłużej niż cztery tygodnie, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić długotrwałe zaburzenia w funkcjonowaniu niektórych okolic w mózgu, a także dlatego, że alprazolam, substancja czynna Afobamu, może działać uzależniająco.

Afobam
Średnia ocena (z 6 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat przeznaczony jest dla osób z przewlekłymi stanami lękowymi i lękiem napadowym (z agorafobią lub też bez niej).

Dawkowanie

Dostępny jest wyłącznie na receptę. Dawkę i częstotliwość stosowania Afobamu ustala pacjent i należy stosować się do jego zaleceń. Proponowana dawka dobowa to 0,25-0,5 mg 3 razy dziennie, później zwiększana do 4 mg na dobę w kilku porcjach. Po 3-4 dniach następuje zmniejszenie ilości przyjmowanego leku. Należy jednak pamiętać, że są to dane uogólnione i każdemu z nas lekarz może zalecić indywidualną kurację.
Podczas stosowania leku nie wolno prowadzić samochodu ani obsługiwać będących w ruchu maszyn mechanicznych, gdyż Afobam może negatywnie wpływać na nasze zdolności psychomotoryczne. Powinniśmy także powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych.

Możliwe skutki uboczne

Najwięcej niepożądanych efektów pojawia się na początku terapii i ustępują one wraz ze zmniejszeniem dawki bądź odstawieniem leku. Należą do nich: senność, zmęczenie, ból i zawroty głowy, oszołomienie, zaburzenia pamięci, mowy i funkcji poznawczych, pogorszenie nastroju, problemy z koordynacją ruchową, zaparcia lub biegunki, suchość w ustach, wymioty, nudności, kołatania serca, spadek ciśnienia tętniczego, problemy z widzeniem, alergiczne reakcje skórne. Po zażyciu leku może wystąpić niepamięć następcza – chory nie będzie pamiętał niczego, co działo się przez kilka godzin po połknięciu tabletki.
Niekiedy możemy doświadczyć objawów paradoksalnych, takich jak: pobudzenie, drażliwość, dezorientacja, agresja. U osób ze skłonnościami do uzależnień może wystąpić przyzwyczajenie organizmu do leku i po jego odstawieniu będą one cierpieć na zespół abstynencyjny.

Przeciwwskazania

Poinformuj swojego lekarza, jeśli cierpisz na jaskrę, przerost gruczołu krokowego, miastenię, bezdech senny, masz problemy z oddychaniem bądź wątrobą. Lekarz powinien również wiedzieć o wszystkich lekach, które przyjmujesz – szczególnie o tych działających hamująco na ośrodkowy układ nerwowy. Afobam nie jest rekomendowany dla osób poniżej 18 roku życia, a także dla kobiet w ciąży i okresie laktacji.

AfobamunratedLekOpinie.pl2013-10-25 19:37:51Afobam to silny lek o działaniu uspokajającym, przeciwdepresyjnym i nasennym. Poprawia aktywność układu GABA-ergicznego, który hamuje działanie pewnych struktur w ośrodkowym układzie nerwowym. Ważne jest, by stosować go nie dłużej niż cztery tygodnie, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić długotrwałe zaburzenia w funkcjonowaniu niektórych okolic w mózgu, a także dlatego, że alprazolam, substancja czynna Afobamu, może działać uzależniająco.
Producent:
Egis
Substancja czynna:
alprazolam
Strona zawiera informacje o leku Afobam cena, pobierz Afobam ulotka, dedykowane Afobam forum, wpływ Afobam na prowadzenie pojazdów, czy Afobam jest refundowany? - czyli Afobam refundacja, a także interakcje Afobam a karmienie piersią, zalecane Afobam dawkowanie, stosowanie Afobam w ciąży, Afobam opinie o leku, tanie Afobam zamienniki, interakcje leku Afobam a alkohol.

5 opinii o Afobam

Znasz Afobam? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Afobam


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dobry lek na tzw. „ciężkie przypadki”, u mnie się sprawdza, ale prawdę mówiąc gdybym mogła wybierać to wiele bym dała, żeby w ogóle nigdy nie musieć tego brać. Ale na nerwicę lękową póki co mój lekarz nie przypisał mi jeszcze nic lepszego.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
  2. Jest OK, zdecydowanie pomaga.

    Autor opinii: Natan, dodano: 25 kwietnia 2017
  3. Mam 41 lat i od około dekady problemy z coraz intensywniejszą nerwicą, lękami napadowymi oraz agorafobią (lęki przed wychodzeniem z domu). Lek Afobam działa w moim wypadku zadowalająco – przez okres około 10 miesięcy zażyłam sumie około 12 tabletek tego preparatu. Najczęściej stosowałem go w chwilach kiedy po prostu nie miałam innego wyboru. Sen po zażyciu jest doskonały, a sam lek działa nawet na drugi dzień, dzięki czemu czuję się zrelaksowana i mam takie wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa, które trudno opisać. Dlatego lek mam zawsze ze sobą, jednak staram się go zażywać tylko i wyłącznie w momentach mocnego napadu, a w pozostałych sytuacjach stosować zastępcze techniki oddechowe, które również bardzo mi pomagają. Lek warty polecenia, ale naprawdę radzę stosować tylko i wyłącznie „od święta”.

    Autor opinii: Dagmara, dodano: 31 maja 2015
  4. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Moim zdaniem lek jest całkiem skuteczny, jednak przy stosowaniu większych dawek (zwłaszcza przy dłuższym okresie) są skutki uboczne ze strony układu pokarmowego. Do tego relatywnie drogi w porównaniu do innych specyfików na rynku.

    Autor opinii: marta, dodano: 3 stycznia 2015
  5. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Zażywałam Afobam doraźnie z powodu nerwicy lękowej. Teraz rzadziej, w przeszłości częściej i lek spełniał zawsze swoje zadanie. Jeśli zażywa się go sporadycznie nie ma szansy na uzależnienie, a jest najmocniejszy (najskuteczniejszy) ze wszystkich, które próbowałam. Nie było chyba sytuacji żeby jedna tabletka nie rozwiązała problemu.

    Autor opinii: Ada, dodano: 27 września 2014