Zoloft

Średnia ocena:

Zoloft to lek o silnym działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym. Jego substancja czynna, sertralina, należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Podwyższa poziom tego neuroprzekaźnika w organizmie, co ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. W większych dawkach wpływa również na poziom dopaminy. Zoloft, jak wszystkie leki o podobnym działaniu, dostępny jest wyłącznie na receptę.

Zoloft
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat stosujemy w celu leczenia epizodów depresyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, depresji z towarzyszącymi jej objawami lęku, zespołu stresu pourazowego, a także lęku napadowego z agorafobią lub bez niej.

Dawkowanie

Zoloft przeznaczony jest do stosowania doustnego, niezależnie od posiłków. Pamiętajmy, by ściśle przestrzegać zaleceń lekarza co do dawki i częstotliwości przyjmowania leku. Pierwsze efekty terapii powinny pojawić się już po upływie siedmiu dni, jednak w celu uzyskania pełnego efektu terapeutycznego, lek należy stosować przez znacznie dłuższy czas.

Możliwe skutki uboczne

U osób stosujących Zoloft mogą pojawić się pewne efekty niepożądane. Należą do nich: bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, szumy w uszach, nadmierna senność albo pobudzenie, nudności, biegunka, uczucie suchości w jamie ustnej, jadłowstręt, kołatania serca, nadmierne pocenie się, zaburzenia libido, sporadycznie – zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby lub drgawki. Przed prowadzeniem pojazdu mechanicznego należy upewnić się, że nasza sprawność psychomotoryczna nie została osłabiona.

Przeciwwskazania

Poinformuj swojego lekarza, jeżeli cierpisz na padaczkę, masz problemy z sercem lub wątrobą, a także w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników leku. Pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich lekach, które aktualnie przyjmujesz, ponieważ wiele z nich może wchodzić w groźne interakcje z substancjami występującymi w Zolofcie. Dopuszcza się stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią, jeśli lekarz uzna, że jest to konieczne, jednak kobieta musi wtedy pozostawać pod ścisłą obserwacją medyczną. Kobietom w okresie rozrodczym zaleca się stosowanie antykoncepcji podczas kuracji tym preparatem.

ZoloftunratedLekOpinie.pl2013-12-03 16:38:49Zoloft to lek o silnym działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym. Jego substancja czynna, sertralina, należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Podwyższa poziom tego neuroprzekaźnika w organizmie, co ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. W większych dawkach wpływa również na poziom dopaminy. Zoloft, jak wszystkie leki o podobnym działaniu, dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Pfizer
Substancja czynna:
sertralina
Strona zawiera informacje o leku Zoloft cena, pobierz Zoloft ulotka, dedykowane Zoloft forum, wpływ Zoloft na prowadzenie pojazdów, czy Zoloft jest refundowany? - czyli Zoloft refundacja, a także interakcje Zoloft a karmienie piersią, zalecane Zoloft dawkowanie, stosowanie Zoloft w ciąży, Zoloft opinie o leku, tanie Zoloft zamienniki, interakcje leku Zoloft a alkohol.

2 opinii o Zoloft

Znasz Zoloft? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Zoloft


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Czy matka karmiąca może zażywać ten środek?

  Autor opinii: Czcirad, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność Brak ocen

  Zażywam już długi czas, jest poprawa ale bardzo umiarkowana, trudno mi przewidzieć czy to tak tylko u mnie, czy ten lek jest taki słaby, bo dawkę mam przypisaną odpowiednią. Skutki uboczne jak najbardziej do zniesienia.

  Autor opinii: Magga, dodano: 13 marca 2015