Zamur

Średnia ocena:

Zamur to antybiotyk cefalosporynowy z grupy beta-laktamowców. Jego substancja czynna to cefuroksym – związek, który ma za zadanie zahamowanie namnażania się oraz wzrostu bakterii poprzez uniemożliwienie im syntezy ściany komórkowej. Ma szerokie spektrum działania – pozwala na zwalczenie infekcji spowodowanych wieloma szczepami bakterii. Swoje działanie rozpoczyna dopiero w jelicie, dzięki czemu chroni delikatną śluzówkę górnych dróg pokarmowych przed uszkodzeniem. Dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.

Zamur
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Zamur jest przeznaczony dla pacjentów powyżej 12. roku życia, cierpiących na zakażenia bakteryjne powodujące dolnych oraz górnych dróg oddechowych (w tym: zapalenie nosa, zatok, gardła oraz ucha środkowego), a także na zakażenia tkanek miękkich i skóry, do których zaliczają się między innymi: ropne zapalenia skóry, liszajec oraz czyraczność.

Dawkowanie

Lek przyjmujemy doustnie, tabletkę połykając w całości oraz popijając dużą ilością wody. Decyzję o dawkowaniu i częstotliwości zażywania antybiotyku podejmuje lekarz, na podstawie zleconych badań oraz postawionej diagnozy.

Możliwe skutki uboczne

Część pacjentów w trakcie terapii Zamurem uskarżała się na efekty niepożądane, do których zaliczały się: gorączka polekowa, nudności, wymioty, biegunki, skórne reakcje alergiczne, śródmiąższowe zapalenie nerek, zmiany w obrazie morfologicznym krwi oraz kandydozę jamy ustnej i pochwy. Należy pamiętać, że substancja aktywna antybiotyku zmniejsza skuteczność doustnych preparatów antykoncepcyjnych, dlatego na czas trwania kuracji zaleca się stosowanie dodatkowej metody ochrony przed ciążą.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników. Kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także osoby przyjmujące leki z grupy aminoglikozydów oraz preparaty moczopędne (np. Furosemid) powinny poinformować o swoim stanie lekarza.

Zamur0LekOpinie.pl2014-09-20 16:19:22Zamur to antybiotyk cefalosporynowy z grupy beta-laktamowców. Jego substancja czynna to cefuroksym – związek, który ma za zadanie zahamowanie namnażania się oraz wzrostu bakterii poprzez uniemożliwienie im syntezy ściany komórkowej. Ma szerokie spektrum działania – pozwala na zwalczenie infekcji spowodowanych wieloma szczepami bakterii. Swoje działanie rozpoczyna dopiero w jelicie, dzięki czemu chroni delikatną śluzówkę górnych dróg pokarmowych przed uszkodzeniem. Dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek.
Producent:
Mepha
Substancja czynna:
cefuroksym
Strona zawiera informacje o leku Zamur cena, pobierz Zamur ulotka, dedykowane Zamur forum, wpływ Zamur na prowadzenie pojazdów, czy Zamur jest refundowany? - czyli Zamur refundacja, a także interakcje Zamur a karmienie piersią, zalecane Zamur dawkowanie, stosowanie Zamur w ciąży, Zamur opinie o leku, tanie Zamur zamienniki, interakcje leku Zamur a alkohol.

4 opinii o Zamur

Znasz Zamur? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Zamur


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim odczuciu w miarę okej.

    Autor opinii: Łukasz, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Ten antybiotyk jest okropny. Jeżeli lekarz będzie wam go przepisywał to powiedzcie stanowcze nie. Przez ten lek dostałam chorobę o nieodwracalnym skutku i będę się męczyć do końca życia, jeśli czytał ktoś ulotkę to znajdzie skutek uboczny czyli: „małopłytkowość krwi”. Jest to bardzo uciążliwa choroba związana z krwią, więc przestrzegam przed tym antybiotykiem.

    Autor opinii: kasia99, dodano: 14 lipca 2016
  3. Pierwszy raz i ostatni go stosowałam, syn w momencie dostał wysypki i cały w krostach, dostał zastrzyk w szpitalu odczuleniowy (szok). Nigdy mi się nie zdarzyło, bo często choruje i różne antybiotyki dostaje na anginę.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 27 marca 2016
  4. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność Brak ocen

    Zerowa skuteczność.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 24 stycznia 2015