Valdoxan

Średnia ocena:

Valdoxan to lek przeciwdepresyjny, którego mechanizm działania jest inny, niż większości preparatów o tym samym przeznaczeniu dostępnych na rynku. Powoduje zwiększony wyrzut neuroprzekaźników – noradrenaliny i i dopaminy, a nie jedynie hamuje ich wychwyt, jak to jest w przypadku innych antydepresantów. Ponadto Valdoxan normalizuje rytm faz snu, który u osób cierpiących na depresję może być zaburzony. Dużą zaletą leku jest niewielka ilość możliwych efektów ubocznych, wadą natomiast – wysoka cena. Możemy dostać go wyłącznie na receptę.

Valdoxan
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Valdoxan zalecany jest osobom powyżej 18. roku życia cierpiącym na duże epizody depresyjne.

Dawkowanie

Valdoxan przyjmujemy doustnie, tabletkę popijając wodą. Należy stosować go ściśle według zaleceń lekarza, który podejmie decyzję o odpowiedniej dla nas dawce i częstotliwości zażywania preparatu. Zaleca się, by terapia trwała przynajmniej 6 miesięcy, ponieważ pełen efekt terapeutyczny powinien pojawić się nie wcześniej niż po upływie tego czasu. Podczas jej trwania po 6, 12 i 24 tygodniach przyjmowania leku należy wykonywać badania czynności wątroby.

Możliwe skutki uboczne

Objawy niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku to nudności i zawroty głowy. W celu uniknięcia niekorzystnych interakcji, na czas trwania terapii zaleca się zaprzestanie spożywania napojów alkoholowych.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać osobom cierpiącym na nadwrażliwość na któryś z jego składników, a także pacjentom z niedoborem laktazy typu Lapp, nietolerancją galaktozy i zespołem złego wchłaniania glukozy lub galaktozy. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ niektóre nie mogą być stosowane równocześnie z Valdoxanem. Ze względu na brak danych dotyczących przenikania leku do mleka matki i przez łożysko, nie zaleca się jego przyjmowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

ValdoxanunratedLekOpinie.pl2014-02-01 13:49:13Valdoxan to lek przeciwdepresyjny, którego mechanizm działania jest inny, niż większości preparatów o tym samym przeznaczeniu dostępnych na rynku. Powoduje zwiększony wyrzut neuroprzekaźników – noradrenaliny i i dopaminy, a nie jedynie hamuje ich wychwyt, jak to jest w przypadku innych antydepresantów. Ponadto Valdoxan normalizuje rytm faz snu, który u osób cierpiących na depresję może być zaburzony. Dużą zaletą leku jest niewielka ilość możliwych efektów ubocznych, wadą natomiast – wysoka cena. Możemy dostać go wyłącznie na receptę.
Producent:
Servier
Substancja czynna:
agomelatyna
Strona zawiera informacje o leku Valdoxan cena, pobierz Valdoxan ulotka, dedykowane Valdoxan forum, wpływ Valdoxan na prowadzenie pojazdów, czy Valdoxan jest refundowany? - czyli Valdoxan refundacja, a także interakcje Valdoxan a karmienie piersią, zalecane Valdoxan dawkowanie, stosowanie Valdoxan w ciąży, Valdoxan opinie o leku, tanie Valdoxan zamienniki, interakcje leku Valdoxan a alkohol.

4 opinii o Valdoxan

Znasz Valdoxan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Valdoxan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Środek za drogi ale efekt działania rekompensuje wydatek.

  Autor opinii: Sierosława, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Świetny lek, jedyny który mi pomógł na bezsenność po ponad 3 latach leczenia. Nie uzależnia oraz nie ma żadnych środków ubocznych w przeciwieństwie do „zwykłych” leków nasennych, które mogą powodować uzależnienie oraz prawie zawsze powodują rozdrażnienie dnia następnego (samemu trudno to ocenić ale uwierzcie ludzie wokół widzą różnicę). Cena jest powalająca ale jedna apteka w łodzi ma po 99.90 za 1 opakowanie, ale i tak warto ze względu na skuteczność.

  Autor opinii: Marcin, dodano: 25 września 2014
 3. @poniżej, nigdzie nie wysyłasz recepty. zanosisz ją do apteki, do której zamówiłaś przez internet lek.
  Valdoxan jest niezły, ale mnie za bardzo usypiał.

  Autor opinii: mietek, dodano: 9 marca 2014
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Lek bardzo mi pomaga, ale cena z różnych aptek jest zatrważająca – 170-208 zł.
  Znalazłam go za 99,90 w łódzkiej aptece. Nie wiem jak to działa, pewnie trzeba wysłać receptę pocztą. Jestem z Łodzi i odbieram osobiście, więc nie wiem, jak to organizują na odległość.

  Autor opinii: lions, dodano: 12 lutego 2014