uroFuraginum

Średnia ocena:

uroFuraginum to preparat o działaniu bakteriostatycznym, stosowany w zakażeniach dolnych dróg moczowych. Jego substancja aktywna, furagina (pochodna nitrofuranu), skutecznie hamuje rozwój wielu szczepów zarówno bakterii Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych. Dużą zaletą leku jest jego dostępność bez recepty.

uroFuraginum
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat uroFuraginum stosowany jest w bakteryjnym zakażeniu dolnych dróg moczowych.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Tabletki połykamy podczas posiłków zawierających białko, aby ułatwić jego wchłanianie. Pierwszego dnia kuracji przyjmujemy 2 tabletki 4 razy na dobę, w późniejszych dniach – 2 tabletki 3 razy dziennie. Zalecany okres stosowania leku to 7-8 dni, w razie potrzeby terapię możemy powtórzyć po upływie 10-15 dni.

Możliwe skutki uboczne

Stosując uroFuraginum, możemy doświadczyć pewnych niepożądanych objawów. Należą do nich: senność, zawroty głowy, neuropatia obwodowa, różnorodne problemy żołądkowo-jelitowe, zaburzenia widzenia, złuszczające zapalenie skóry, gorączka, ogólne złe samopoczucie, dreszcze, stany zapalne trzustki, polekowe zapalenie wątroby, świąd, wysypka, pokrzywka, niedokrwistość hemolityczna lub megaloblastyczna.

Przeciwwskazania

Jeżeli cierpisz na nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli jesteś w ciąży, karmisz piersią, a także gdy chorujesz na cukrzycę, zaburzenia elektrolitowe, neurologiczne, różnego rodzaju schorzenia płuc, zaburzenia w funkcjonowaniu nerek lub wątroby oraz gdy masz niedobór witamin z grupy B lub kwasu foliowego. Pamiętaj, by poinformować lekarza o wszystkich aktualnie przyjmowanych lekach, nawet dostępnych bez recepty, gdyż mogą one wchodzić w groźne interakcje z substancjami występującymi w preparacie uroFuraginum.

uroFuraginumunratedLekOpinie.pl2013-11-27 17:43:51uroFuraginum to preparat o działaniu bakteriostatycznym, stosowany w zakażeniach dolnych dróg moczowych. Jego substancja aktywna, furagina (pochodna nitrofuranu), skutecznie hamuje rozwój wielu szczepów zarówno bakterii Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych. Dużą zaletą leku jest jego dostępność bez recepty.
Producent:
Adamed
Substancja czynna:
furagina
Strona zawiera informacje o leku uroFuraginum cena, pobierz uroFuraginum ulotka, dedykowane uroFuraginum forum, wpływ uroFuraginum na prowadzenie pojazdów, czy uroFuraginum jest refundowany? - czyli uroFuraginum refundacja, a także interakcje uroFuraginum a karmienie piersią, zalecane uroFuraginum dawkowanie, stosowanie uroFuraginum w ciąży, uroFuraginum opinie o leku, tanie uroFuraginum zamienniki, interakcje leku uroFuraginum a alkohol.

6 opinii o uroFuraginum

Znasz uroFuraginum? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o uroFuraginum


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Gdzie mogę znaleźć lista skutków ubocznych dla tego specyfiku?

  Autor opinii: Przybymir, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Co do skuteczności nie mam dużych zarzutów – pomaga, efekty są widoczne niedługo po zażyciu. Gorzej ze skutkami ubocznymi – te są nie do zniesienia! W moim przypadku były to bóle brzucha i biegunka, przyjmowanie leku w połączeniu z białym serem nieco złagodziło sytuację, ale ból brzucha pozostał bez zmian. Ja na przyszłość będę stosować tylko pierwsze 4-5 tabletek, żeby jakoś przetrwać początek zapalenia pęcherza. Uczucie zmęczenia, tępy ból głowy, zawroty i przyśpieszone bicie serca sprawiają, że po prostu boję się dłuższego kontaktu z tym preparatem.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 1 marca 2016
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Też nie spotkałam się ze skutkami ubocznymi. Natomiast dla mnie działa bardzo szybko, już po kilku godzinach czuć ulgę. Ale kuracje zawsze doprowadzam do końca, tak ze dwa tygodnie nawet.

  Autor opinii: Jola, dodano: 29 lutego 2016
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Zgadzam się, jest to dla mnie skuteczny lek. Nie spotkałam się z objawami ubocznymi a pomaga szybko. Najważniejsze, że nie trzeba dodatkowo faszerować się środkami przeciwbólowymi, bo bólu nie ma już na drugi dzień.

  Autor opinii: Jula, dodano: 7 grudnia 2015
 5. Naprawdę niezły.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 8 stycznia 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Rewelacja. Jeden jedyny lek dla mnie ktory wykonuje dokladnie to co pisze na ulotce!!! Zaczal dzialac juz po 2 godzinach! Niezawodny!!!!

  Autor opinii: Nnennah, dodano: 23 kwietnia 2014