Trusopt

Średnia ocena:Brak ocen

Trusopt to lek z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia panującego w gałce ocznej. Jego wzrost może przyczynić się do wystąpienia oraz rozwoju groźnej choroby, jaką jest jaskra. Substancja aktywna zawarta w leku, wpływa na zmniejszenie wytwarzania przez organizm cieczy wodnistej w oku, przez co ciśnienie w gałce ocznej jest obniżone. Trusopt możemy zakupić w postaci kropli do oczu, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek jest przeznaczony dla pacjentów dorosłych, cierpiących na jaskrę z otwartym kątem przesączania oraz z nadciśnieniem ocznym.

Dawkowanie

Trusopt aplikujemy miejscowo, bezpośrednio do worka spojówkowego. Najczęściej zalecaną dawką leku jest 1 kropla do każdego oka aplikowana 3 razy na dobę. Przed aplikacją leku należy zdjąć soczewki kontaktowe i nie zakładać ich z powrotem przez co najmniej kwadrans.

Możliwe skutki uboczne

Preparat może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego podczas jego stosowania nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych ani obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom nadwrażliwym na sulfonamidy. Osoby cierpiące na postać ostrą jaskry, niewydolność nerek oraz niewydolność wątroby przed rozpoczęciem kuracji powinny poinformować o swoim stanie lekarza.

Trusopt0LekOpinie.pl2016-12-20 17:50:06Trusopt to lek z grupy inhibitorów anhydrazy węglanowej, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia panującego w gałce ocznej. Jego wzrost może przyczynić się do wystąpienia oraz rozwoju groźnej choroby, jaką jest jaskra. Substancja aktywna zawarta w leku, wpływa na zmniejszenie wytwarzania przez organizm cieczy wodnistej w oku, przez co ciśnienie w gałce ocznej jest obniżone. Trusopt możemy zakupić w postaci kropli do oczu, wyłącznie na receptę.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
dorzolamid
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Trusopt cena, pobierz Trusopt ulotka, dedykowane Trusopt forum, wpływ Trusopt na prowadzenie pojazdów, czy Trusopt jest refundowany? - czyli Trusopt refundacja, a także interakcje Trusopt a karmienie piersią, zalecane Trusopt dawkowanie, stosowanie Trusopt w ciąży, Trusopt opinie o leku, tanie Trusopt zamienniki, interakcje leku Trusopt a alkohol.

1 opinia o Trusopt

Znasz Trusopt? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Trusopt


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Przyjmuję i mogę polecić. Pozdrowienia.

    Autor opinii: Dalebor, dodano: 25 kwietnia 2017