Trittico

Średnia ocena:

Trittico to lek o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym, niekiedy jest również stosowany przy zaburzeniach snu. Jako jedyny z leków dostępnych na polskim rynku zawiera trazodon, który wpływa na poziom serotoniny w naszym organizmie, mimo iż nie należy do grupy SSRI (selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny). Dużą zaletą preparatu jest szybkość działania – efekt terapeutyczny zauważamy już po tygodniu od pierwszego zastosowania. Dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek o przedłużonym uwalnianiu.

Trittico
Średnia ocena (z 9 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy w leczeniu epizodów depresyjnych, także tych przebiegających z bezsennością oraz różnego rodzaju lękami.

Dawkowanie

Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania preparatu podejmuje lekarz, na podstawie zleconych badań i postawionej diagnozy. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, najlepiej po posiłku. Kuracja powinna trwać przynajmniej przez miesiąc. Pamiętajmy, by w żaden sposób samodzielnie nie ingerować w dawkę leku, ponieważ nie tylko przyspieszymy procesu leczenia, a zaszkodzimy swojemu organizmowi.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych osób stosujących Trittico odnotowywano pojawienie się efektów ubocznych, takich jak: bóle i zawroty głowy, osłabienie, senność, uczucie ogólnego zmęczenia, suchość w ustach, nudności, zaparcia, biegunki, wymioty, skórne odczyny alergiczne, splątanie, zmniejszony apetyt, obniżenie koncentracji, niewielkie zmiany w obrazie morfologicznym krwi. Należy zachować ostrożność, prowadząc pojazd mechaniczny, gdyż lek może upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem, jeżeli cierpisz na nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku lub masz problemy z sercem, nerkami bądź wątrobą. Pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, nawet tych dostępnych bez recepty, ponieważ substancje w nich występujące mogą wchodzić w groźne interakcje z preparatem Trittico. Leku nie wolno stosować w okresie laktacji, u kobiet ciężarnych natomiast jest to możliwe tylko wtedy, gdy specjalista uzna to za konieczne.

TritticounratedLekOpinie.pl2013-12-07 17:08:14Trittico to lek o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym, niekiedy jest również stosowany przy zaburzeniach snu. Jako jedyny z leków dostępnych na polskim rynku zawiera trazodon, który wpływa na poziom serotoniny w naszym organizmie, mimo iż nie należy do grupy SSRI (selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny). Dużą zaletą preparatu jest szybkość działania – efekt terapeutyczny zauważamy już po tygodniu od pierwszego zastosowania. Dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek o przedłużonym uwalnianiu.
Substancja czynna:
trazodon
Strona zawiera informacje o leku Trittico cena, pobierz Trittico ulotka, dedykowane Trittico forum, wpływ Trittico na prowadzenie pojazdów, czy Trittico jest refundowany? - czyli Trittico refundacja, a także interakcje Trittico a karmienie piersią, zalecane Trittico dawkowanie, stosowanie Trittico w ciąży, Trittico opinie o leku, tanie Trittico zamienniki, interakcje leku Trittico a alkohol.

8 opinii o Trittico

Znasz Trittico? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Trittico


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  nie uzależnia. Jeśli nie pójdzie się spać w odpowiednim momencie, to już nie pomoże w zasypianiu.

  Autor opinii: anna, dodano: 18 marca 2023
 2. Dopiero zaczynam brać ten lek ciekawy jestem jakie będą efekty zażywania. Pozdrawiam.

  Autor opinii: Edek, dodano: 7 maja 2019
 3. Działanie nasenne Trittico pojawia się dopiero po czasie minimum miesiąc. Lek trzeba ponadto wspierać innym preparatem np. ketrelem z grupy neuroleptyków, jeśli chcemy osiągnąć zadowalający efekt nasenny. Niestety sny po tym leku bywają ciężkie – nawet jeśli nie są to koszmary, można je określić mianem nieprzyjemnych, co gorsza powtarzają się wielokrotnie. Przez to nawet jak się wyśpimy lepiej niż zawsze, to po pobudce uczucie nie należy do najprzyjemniejszych, zwłaszcza jeśli ktoś dobrze pamięta swoje sny. Natomiast jego działanie jako antydepresant – klasycznie działa na początku dość dobrze, a po pewnym czasie jak to z tymi lekami bywa jego skuteczność się zmniejsza, nie pomaga też odstawienie na dłuższy czas – ponowne rozpoczęcie przyjmowania to nadal ta obniżona skuteczność, zupełnie jakby organizm „pamiętał”, że brał już kiedyś ten lek.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 4. Nie wiem czy powinno się zalecić ten środek. Najlepiej sprawdzić samodzielnie.

  Autor opinii: Sebastiana, dodano: 25 kwietnia 2017
 5. Lek ten jest reklamowany jako łagodny i nie dający skutków ubocznych, co jest wierutnym kłamstwem. Przekonana zapewnieniami swojego lekarza o bezpieczeństwie Trittico brałam ten lek przez ponad 4 lata na sen. Teraz usiłuję go odstawić, ale nie bardzo się udaje. Męczę mnie koszmarne objawy, choć lek odstawiałam stopniowo. Nie wierzcie zapewnieniom lekarzy o bezpieczeństwie tego leku, nie popełniajcie mojego błędu! Ten lek nie jest bezpieczny, a już na pewno nie można go brać na dłuższą metę!

  Autor opinii: Marta, dodano: 7 stycznia 2017
 6. Brałam dawkę 75, z której już wychodziłam. Nikt nie poinformował mnie, że lek się w organizmie kumuluje i jego poziom w organizmie jest wyższy niż brana aktualnie dawka. Wypiłam drinka, lek podniósł poziom alkoholu i po 8 godzinach od drinka 200 ml wódki z sokiem miałam wynik na alkomacie 1,5 promila. W ten sposób pożegnałam się z prawem jazdy, uważajcie!

  Autor opinii: ALICJA, dodano: 20 kwietnia 2015
 7. Biorę Trittico już od przeszło siedmiu miesięcy. Zaczęłam od mniejszej dawki 75 mg, ale prawie nie było różnicy więc lekarz zwiększył mi dawkę do 150 mg. Teraz działanie jest zadowalające, ale nie mogę powiedzieć, żebym była w pełni usatysfakcjonowana. Lęki dokuczają mi znacznie mniej, odczuwam też działanie nasenne, zwłaszcza jeśli zażyję lek tuż przed snem. Cena mogłaby być niższa. Skutki uboczne nie są uporczywe.

  Autor opinii: Jadwiga, dodano: 24 stycznia 2015
 8. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Działanie raczej przeciętne, nie pomógł na problemy z moją bezsennością, jeśli chodzi o lęki jest trochę lepiej niż było ale wciąż nie mogę napisać, że dobrze. Lekarz przypisał mi później Mirzaten i było znacznie lepiej. Nie mówię, że Trittico to zły lek, ale na pewno nie dla mnie.

  Autor opinii: Mat, dodano: 17 października 2014