Tonasen

Średnia ocena:Brak ocen

Tonasen to dostępny bez recepty lek ułatwiający zasypianie. Jego substancją aktywną jest melatonina – neurohormon wytwarzany w organizmie człowieka przez szyszynkę. Głównym zadaniem melatoniny jest regulacja naszego zegara biologicznego oraz cyklu dobowego – ułatwia zasypianie oraz spokojny sen w nocy, zmniejsza ilość przebudzeń, a także wykazuje aktywność antyoksydacyjną. Jej niedobory mogą prowadzić do trudności z zaśnięciem oraz niespokojnego, przerywanego snu.

Tonasen
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Tonasen polecany jest przede wszystkim pacjentom cierpiącym na zaburzenia snu oraz rytmu dobowego związane z pracą zmianową oraz występujące przy zmianie stref czasowych, a także osobom niewidomym, u których występują zaburzenia rytmu dnia i nocy.

Dawkowanie

Lek zażywamy doustnie. Jego prawidłowe dawkowanie uzależnione jest od przyczyn, z których go przyjmujemy. W przypadku podróży z zachodu na wschód, zaleca się zażycie pół tabletki na dwa dni przed wylotem 30 minut przed snem oraz po przylocie przez 4 dni przyjmowanie po pół tabletki 30 minut przed snem. Gdy podróżujemy ze wschodu na zachód, przyjmujemy przez 4 dni po przylocie pół tabletki na 30 minut przed udaniem się na spoczynek. W przypadku zaburzeń rytmu dobowego związanych z pracą zmianową, zaleca się zażywanie jednej tabletki na około godzinę przed snem, zaś w przypadku pacjentów niewidomych, dawkę tę zmniejszamy do połowy tabletki.

Możliwe skutki uboczne

Po zażyciu leku możemy zaobserwować u siebie drażliwość, nerwowość, niepokój, wzmożoną senność, bóle i zawroty głowy, migreny, pobudzenie, suchość w ustach, zwiększenie masy ciała, zmiany nastroju oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Tonasenu nie należy podawać osobom uczulonym na którykolwiek z jego składników, nadużywającym alkoholu, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Tonasen0LekOpinie.pl2015-02-22 19:24:51Tonasen to dostępny bez recepty lek ułatwiający zasypianie. Jego substancją aktywną jest melatonina – neurohormon wytwarzany w organizmie człowieka przez szyszynkę. Głównym zadaniem melatoniny jest regulacja naszego zegara biologicznego oraz cyklu dobowego – ułatwia zasypianie oraz spokojny sen w nocy, zmniejsza ilość przebudzeń, a także wykazuje aktywność antyoksydacyjną. Jej niedobory mogą prowadzić do trudności z zaśnięciem oraz niespokojnego, przerywanego snu.
Producent:
Polfa Tarchomin
Substancja czynna:
melatonina
Strona zawiera informacje o leku Tonasen cena, pobierz Tonasen ulotka, dedykowane Tonasen forum, wpływ Tonasen na prowadzenie pojazdów, czy Tonasen jest refundowany? - czyli Tonasen refundacja, a także interakcje Tonasen a karmienie piersią, zalecane Tonasen dawkowanie, stosowanie Tonasen w ciąży, Tonasen opinie o leku, tanie Tonasen zamienniki, interakcje leku Tonasen a alkohol.

1 opinia o Tonasen

Znasz Tonasen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Tonasen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim odczuciu w miarę ok.

    Autor opinii: Wioletta, dodano: 25 kwietnia 2017