Tabex

Średnia ocena:

Tabex to lek pomagający osobom uzależnionym od nikotyny wyzbyć się nałogu. Dostępny jest bez recepty, pod postacią kapsułek twardych lub tabletek powlekanych. Zamiast nikotyny zawiera cytyzynę – substancję o podobnym działaniu, która stopniowo zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę, gdyż blokuje te same receptory. Należy pamiętać, że lek w większych od zalecanych dawkach jest toksyczny.

Tabex
Średnia ocena (z 6 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Tabex przeznaczony jest dla osób zdecydowanych rzucić palenie, dlatego aby przyniósł odpowiedni skutek, konieczna jest silna wola stosującego lek.

Dawkowanie

Jest to lek do stosowania doustnego, tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody. Przed rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się z lekarzem i stosować się do jego instrukcji. Zalecany sposób dawkowania to:

 • od 1 do 3 dnia stosowania połykamy po jednej tabletce co 2 godziny (6 tabletek na dzień). Równocześnie coraz bardziej ograniczamy liczbę papierosów, które wypalamy. Po upływie trzech dni oceniamy, czy widoczny jest postęp w rzucaniu palenia, jeżeli nie – przerywamy kurację i wracamy do niej po upływie 2-3 miesięcy, jeśli tak – kontynuujemy terapię;
 • od 4 do 12 dnia połykamy 1 tabletkę co 2,5 godziny (5 tabletek na dzień), przy czym najpóźniej piątego dnia kuracji całkowicie rezygnujemy z papierosów
 • od 13 do 16 dnia przyjmujemy 1 tabletkę co 3 godziny (4 tabletki na dzień)
 • od 17 do 20 dnia przyjmujemy 1 tabletkę co 5 godzin (3 tabletki na dzień)
 • od 21 do 25 dnia powinniśmy przyjmować 1 lub 2 tabletki dziennie.

W przypadku przedawkowania, doświadczamy objawów takich jak po przedawkowaniu nikotyny, to znaczy: nudności, wymiotów, bólów brzucha, przyspieszenia czynności serca, podwyższenia ciśnienia krwi, zaburzeń oddychania.
Należy koniecznie pamiętać, aby nie pozwolić sobie na zapalenie choćby jednego papierosa po dniu, w którym je odstawiliśmy.

Możliwe skutki uboczne

Pojawiają się głównie na początku kuracji. Należą do nich: rozdrażnienie, ból głowy, palpitacje, bezsenność bądź nadmierna senność, chudnięcie, biegunka lub zaparcia, bóle w klatce piersiowej i brzuchu, nudności, duszności, zmiany w smaku i apetycie, nadmierne pocenie się, bóle mięśni, tachykardia, niewielki wzrost ciśnienia tętniczego. Objawy powinny ustępować z biegiem czasu.

Przeciwskazania

Tabex nie jest dla Ciebie, jeżeli chorujesz na miażdżycę, niewydolność sercowo-naczyniową, schizofrenię, refluks żołądkowy, jeżeli posiadasz guzy chromochłonne nadnerczy, jesteś uczulony na cytyzynę lub substancje pomocnicze zawarte w leku, a także jeśli jesteś w ciąży bądź karmisz piersią.
Koniecznie poinformuj swojego lekarza, jeżeli chorujesz na nadciśnienie, niewydolność serca, nerek lub wątroby, nadczynność tarczycy, owrzodzenia w przewodzie pokarmowym bądź masz poniżej 18 lub powyżej 65 lat. Lekarz podejmie wtedy decyzję, czy Tabex będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

TabexunratedLekOpinie.pl2014-01-06 16:54:04Tabex to lek pomagający osobom uzależnionym od nikotyny wyzbyć się nałogu. Dostępny jest bez recepty, pod postacią kapsułek twardych lub tabletek powlekanych. Zamiast nikotyny zawiera cytyzynę – substancję o podobnym działaniu, która stopniowo zmniejsza zapotrzebowanie na nikotynę, gdyż blokuje te same receptory. Należy pamiętać, że lek w większych od zalecanych dawkach jest toksyczny.
Producent:
Sopharma
Substancja czynna:
cytyzyna
Strona zawiera informacje o leku Tabex cena, pobierz Tabex ulotka, dedykowane Tabex forum, wpływ Tabex na prowadzenie pojazdów, czy Tabex jest refundowany? - czyli Tabex refundacja, a także interakcje Tabex a karmienie piersią, zalecane Tabex dawkowanie, stosowanie Tabex w ciąży, Tabex opinie o leku, tanie Tabex zamienniki, interakcje leku Tabex a alkohol.

5 opinii o Tabex

Znasz Tabex? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Tabex


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Nie ocenię skuteczności Tabexu bo niestety nadal należę do grona palaczy, jednak mogę powiedzieć, że wygląda, że jest pewna szansa, że uda się zerwać z nałogiem. Jednak to co mnie martwi to skutki uboczne (głównie żołądkowe i związane z układem nerwowym), jakie ten lek u mnie powoduje. Być może z tego powodu nie będę w stanie dokończyć pełnej kuracji, mimo, że jestem bardzo zmotywowany i niesamowicie mi na tym zależy…

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 2. Dla mnie spisuje się OK, cena także znośnie.

  Autor opinii: Walter, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Nie palę już przeszło tydzień, te tabletki jak dla mnie raczej w tym też pomagają, bo na przykład już w trzecim dniu nie wytrzymałem i zapaliłem pół fajki, ale nie kończyłem bo szybko zorientowałem się, że mi nie smakuje. Ogólnie paliłem prawie 10 lat, a teraz na szczęście już nie mam więcej problemu konieczności wypicia kawy z papierosem tylko potrafię delektować się samą kawą, No i bez silnej woli nawet najlepsze tabletki nie pomogą – to podstawa. Mam nadzieję, że uda mi się wytrwać.

  Autor opinii: kamil, dodano: 31 maja 2015
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

  Dobry, miałem kilka podejść do rzucania palenia i na tle innych produktów Tabex wypada bez większej różnicy, grunt to silna wola.

  Autor opinii: Mirosław, dodano: 3 stycznia 2015
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Pomaga w rzucaniu palenia, ale bez silnej woli zdecydowanie nie wystarczy!! Ludzie, nie zaczynajcie palić, bo rzucanie to jakaś katorga z której żaden Tabex czy inny Desmoxan was nie wyręczy!!

  Autor opinii: marikka, dodano: 27 września 2014