Solian

Średnia ocena:

Solian to preparat zaliczany do grupy tak zwanych atypowych neuroleptyków. Oznacza to, że ma różne zastosowania w zależności od dawki podanej pacjentowi. W większych ilościach przeciwdziała schizofrenii i innym psychozom, natomiast w mniejszych traktowany jest jako lek przeciwdepresyjny – niekiedy nawet skuteczniejszy od Prozacu. Jego działanie w leczeniu depresji polega na podwyższaniu ilości dopaminy w przestrzeniach między połączeniami komórek nerwowych, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zwiększa poziom energii. Działa szybciej niż zwykłe antydepresanty, dzięki czemu jest popularnym środkiem w swojej kategorii.

Solian
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Solian zalecany jest w przypadku ciężkiej schizofrenii, przebiegającej z różnymi objawami, pozytywnymi, takimi jak: zaburzenia myślenia, urojenia, omamy oraz negatywnymi, do których należą: zanik zachowań społecznych, przytępienie emocjonalne, spłycenie uczuć.

Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, po zanalizowaniu naszych objawów i postawieniu odpowiedniej diagnozy. Dawkowanie może być zróżnicowane u różnych osób, ze względu na występowanie u nich odmiennych objawów. Nie należy samodzielnie w żaden sposób zmieniać ilości przyjmowanego leku, ani rezygnować z terapii. Nie jest zalecany dla osób poniżej 15 roku życia, a podczas leczenia nim osób starszych, należy je uważnie monitorować pod kątem spadku ciśnienia krwi i nadmiernej sedacji.

Możliwe skutki uboczne

Wśród objawów niepożądanych mogących wystąpić podczas terapii Solianem występują: pobudzenie, niepokój, bezsenność, drżenia i skurcze mięśniowe, hipokinezja, przerost gruczołów piersiowych, mlekotok, zwiększenie stężenia prolaktyny, problemy z osiągnięciem orgazmu, impotencja, ból sutków, zatrzymanie miesiączki. Rzadziej pojawiają się; nadmierna senność, problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty, zaparcia, suchość w ustach. Ze względu na obecną wśród efektów niepożądanych senność, należy powstrzymać się od obsługi pojazdów mechanicznych podczas terapii Solianem.

Przeciwwskazania

Powiedz swojemu lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach, nawet tych bez recepty, gdyż stosowanie wielu z nich może nie pozwolić Ci na stosowanie Solianu. Poinformuj go również, jeżeli masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, jeśli cierpisz na nietolerancję różnego rodzaju cukrów (np. laktozy, galaktozy), jeśli masz padaczkę, nowotwór, którego wzrost zależy od stężenia prolaktyny, przy problemach z sercem, nerkami lub nadciśnieniem. Będąc w ciąży lub karmiąc piersią, nie powinnaś stosować omawianego leku, gdyż może on szkodzić Twojemu dziecku.

SolianunratedLekOpinie.pl2013-10-28 21:06:55Solian to preparat zaliczany do grupy tak zwanych atypowych neuroleptyków. Oznacza to, że ma różne zastosowania w zależności od dawki podanej pacjentowi. W większych ilościach przeciwdziała schizofrenii i innym psychozom, natomiast w mniejszych traktowany jest jako lek przeciwdepresyjny – niekiedy nawet skuteczniejszy od Prozacu. Jego działanie w leczeniu depresji polega na podwyższaniu ilości dopaminy w przestrzeniach między połączeniami komórek nerwowych, co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i zwiększa poziom energii. Działa szybciej niż zwykłe antydepresanty, dzięki czemu jest popularnym środkiem w swojej kategorii.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
amisulpryd
Strona zawiera informacje o leku Solian cena, pobierz Solian ulotka, dedykowane Solian forum, wpływ Solian na prowadzenie pojazdów, czy Solian jest refundowany? - czyli Solian refundacja, a także interakcje Solian a karmienie piersią, zalecane Solian dawkowanie, stosowanie Solian w ciąży, Solian opinie o leku, tanie Solian zamienniki, interakcje leku Solian a alkohol.

3 opinii o Solian

Znasz Solian? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Solian


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy kobieta w ciąży może przyjmować ten preparat?

    Autor opinii: Ładysław, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność Brak ocen

    Dobrze mnie motywuje na co dzień, wcześniej miałem problemy z nawet najbardziej prozaicznymi czynnościami, do wszystkiego musiałem się bardzo przymuszać. Teraz jest dobrze, myślę że Solian dobrze nadaje się do leczenia głębokiej depresji z urojeniami, wrogością, napadami smutku a także napadami agresji – przynajmniej mnie pomógł.

    Autor opinii: solianowiec, dodano: 31 stycznia 2015
  3. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Główne działanie Solianu jest super, problem w tym że skutki uboczne już takie super nie są. Są oczywiście gorsze leki (np. Risolept), ale skutki uboczne na dłuższą metę są bardzo uciążliwe – tycie, mlekotok, zaparcia. Jeśli chodzi o skutki uboczne w terapii to również występują – obojętność, zmniejszenie wrażliwości, chociaż te akurat są spokojnie do przeżycia.

    Autor opinii: eN., dodano: 19 listopada 2014