Sertagen

Średnia ocena:

Sertogen to preparat o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym. Jego substancja czynna, sertralina, należy do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny – SSRI. Serotonina jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem występującym w naszym organizmie, jej wyższy poziom wiąże się z lepszym pobudzeniem neuronów, co z kolei ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Pierwsze działanie Sertagenu powinno pojawić się już po tygodniu od przyjęcia pierwszej dawki. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Sertagen
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Sertagen stosujemy w leczeniu i w późniejszej profilaktyce wtórnej różnorodnych zaburzeń depresyjnych, także tych przebiegających z lękiem, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych oraz przy zespole stresu pourazowego – jednak w tym przypadku skuteczność leku wykazana była wyłącznie u kobiet.

Dawkowanie

Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą. Dawka leku dla każdego chorego będzie indywidualna, dobrana na podstawie zleconych badań i postawionej diagnozy i nie wolno nam w żaden sposób w nią ingerować.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek działający na ośrodkowy układ nerwowy, Sertagen może wywołać u nas pewne skutki uboczne. Należą do nich: różnorodne problemy żołądkowo-jelitowe, uczucie suchości w ustach, bezsenność lub też nadmierna senność, ból i zawroty głowy, parestezje, drżenia, jadłowstręt, lęki, niedoczulica, szumy w uszach, zaburzenia widzenia, kołatania serca, nadmierne ziewanie, uderzenia gorąca, wzmożone pocenie się, nieregularne krwawienia miesiączkowe, astenia, zmiany w ciśnieniu tętniczym krwi, zaburzenia libido, wysypka, euforia, uczucie ogólnego zmęczenia, bóle w klatce piersiowej, objawy depresyjne, tachykardia, rozszerzenie źrenic, omamy, omdlenia, kurcze mięśniowe, bóle stawów, plamica, świąd, łysienie, obrzęk okołooczodołowy, obrzęki obwodowe, złe samopoczucie, podwyższona temperatura, zmiany w masie ciała, zaburzenia hormonalne, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, koszmary senne, śpiączki, agresja, zaburzenia psychomotoryczne, zespół serotoninowy, skurcz oskrzeli, nieoczekiwane krwawienia, reakcje nadwrażliwości na światło, pokrzywka, mimowolne skurcze mięśniowe, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby i trzustki, obrzęk naczyniowy, mlekotok, ginekomastia, problemy z krzepnięciem krwi, obrzęki twarzy, podwyższenie poziomu cholesterolu we krwi. Aby uniknąć wystąpienia innych skutków ubocznych, zaleca się zrezygnowanie na czas kuracji z napojów alkoholowych i ograniczenie ilości wypijanego soku grejpfrutowego. Ze względu na możliwość uszkodzenia naszej sprawności psychofizycznej, nie zaleca się obsługiwania maszyn oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy masz uczulenie na którykolwiek ze składników leku, a także gdy cierpisz na padaczkę, cukrzycę i zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby lub nerek. Pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ wiele z nich może wchodzić w groźne interakcje z sertraliną. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią – również zgłoś to lekarzowi. W okresie laktacji nie wolno stosować Sertagenu, podczas ciąży jest to możliwe jedynie w przypadku najwyższej konieczności.

SertagenunratedLekOpinie.pl2013-12-07 17:13:08Sertogen to preparat o działaniu przeciwdepresyjnym i przeciwlękowym. Jego substancja czynna, sertralina, należy do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny – SSRI. Serotonina jest bardzo ważnym neuroprzekaźnikiem występującym w naszym organizmie, jej wyższy poziom wiąże się z lepszym pobudzeniem neuronów, co z kolei ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie. Pierwsze działanie Sertagenu powinno pojawić się już po tygodniu od przyjęcia pierwszej dawki. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Generics
Substancja czynna:
sertralina
Strona zawiera informacje o leku Sertagen cena, pobierz Sertagen ulotka, dedykowane Sertagen forum, wpływ Sertagen na prowadzenie pojazdów, czy Sertagen jest refundowany? - czyli Sertagen refundacja, a także interakcje Sertagen a karmienie piersią, zalecane Sertagen dawkowanie, stosowanie Sertagen w ciąży, Sertagen opinie o leku, tanie Sertagen zamienniki, interakcje leku Sertagen a alkohol.

6 opinii o Sertagen

Znasz Sertagen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Sertagen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Witam dziś zażyłam pierwsza tabletkę Sertagen i dziwnie się czuję, mam zawroty głowy senność słabo mi chwilami czy ktoś tak miał?

    Autor opinii: Anonim, dodano: 7 maja 2017
  2. Mi trochę poprawiło się, jednak być może to sprawa zależna od osoby. Ale cenowo jest chyba korzystnie, stąd wiele ryzyka nie ma.

    Autor opinii: Alf, dodano: 25 kwietnia 2017
  3. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych Brak ocenOpłacalność

    Bardzo dobry lek.

    Autor opinii: X, dodano: 18 października 2015
  4. Jeżeli chodzi o działanie to bardzo szybko (po 2-3 dniach czułam różnicę). Biorę go miesiąc i pojawiły się okropne zawroty głowy i zaburzenia widzenia i tak zastanawiam się czy przyczyną tego może być ten lek. Nigdy wcześniej (od momentu gdy go stosowałam) nie miałam takich objawów.

    Autor opinii: Anonim, dodano: 10 lipca 2015
  5. Wcześniej brałam Cital wszystko było ok teraz zaczęłam brać Sertagen i zastanawiam się czy oni wszyscy powariowali, denerwuje mnie dosłownie wszystko, denerwuje się wszystkim, koszmar!

    Autor opinii: Marta, dodano: 8 kwietnia 2015
  6. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Pierwsze miesiące zażywania to katorga – lęki, zawroty i ciągły ból głowy a do tego zupełny brak pozytywnych efektów. Skutki uboczne ustąpiły dopiero po ok.3mieś, wtedy też Sertagen zaczął pomagać na mój bieg myśli i do dziś (6mieś) tak jest,obyło się bez zwiększania dawki..

    Autor opinii: agaS, dodano: 17 maja 2014