Rispolept

Średnia ocena:Brak ocen

Rispolept to preparat polecany osobom chorującym na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. Jego substancja czynna, risperidon, blokuje receptory niektórych neuroprzekaźników, dzięki czemu stabilizuje nasz nastrój oraz likwiduje objawy takie jak omamy, agresja czy nadmierna podejrzliwość. Szybko się wchłania, jego maksymalne stężenie we krwi występuje już po 1-2 godzinach od przyjęcia tabletki. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.

Rispolept
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stosujemy w celu leczenia różnorodnych stanów psychotycznych, z urojeniami, depresją, lękiem lub omamami, a także ostrych i przewlekłych psychoz schizofrenicznych oraz epizodów maniakalnych u osób powyżej 15. roku życia.

Dawkowanie

Rispolept przyjmujemy doustnie, ściśle według ustaleń lekarza, który po zleceniu odpowiednich badań i postawieniu diagnozy, zadecyduje o odpowiedniej dla nas dawce. Tabletkę popijamy wodą, możemy ją zażywać niezależnie od posiłku. Lek należy odstawiać stopniowo, w celu uniknięcia objawów zespołu abstynencyjnego.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek działający na ośrodkowy układ nerwowy, Rispolept może wywoływać pewne objawy niepożądane. Należą do nich: pobudzenie, niepokój, bóle głowy, bezsenność lub też nadmierna senność, zaburzenia miesiączkowania, uczucie ogólnego zmęczenia, mlekotok, niepokój ruchowy bądź też spowolnienie ruchów, drżenia mięśni, zaburzenia koncentracji, problemy z libido oraz z osiągnięciem orgazmu, zawroty głowy (najczęściej związane ze zmianą pozycji ciała), kołatanie serca, zmiany ciśnienia tętniczego krwi. Lek może uszkadzać naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego podczas kuracji nie powinno się prowadzić pojazdów mechanicznych. Odradza się także spożywanie napojów wyskokowych ze względu na możliwość pojawienia się groźnych dla organizmu skutków ubocznych.

Przeciwwskazania

Skonsultuj się z lekarzem w przypadku gdy masz nadwrażliwość na któryś ze składników Rispoleptu, jesteś w ciąży, a także gdy cierpisz na padaczkę, chorobę Parkinsona, zaburzenia układu krwionośnego oraz zaburzenia w funkcjonowaniu nerek lub wątroby. Jeśli przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, również zgłoś to specjaliście. Preparatu nie wolno podawać kobietom karmiącym piersią, gdyż przenika do mleka matki i może zaszkodzić dziecku.

Rispolept0LekOpinie.pl2014-11-06 15:47:43Rispolept to preparat polecany osobom chorującym na schizofrenię i inne zaburzenia psychiczne. Jego substancja czynna, risperidon, blokuje receptory niektórych neuroprzekaźników, dzięki czemu stabilizuje nasz nastrój oraz likwiduje objawy takie jak omamy, agresja czy nadmierna podejrzliwość. Szybko się wchłania, jego maksymalne stężenie we krwi występuje już po 1-2 godzinach od przyjęcia tabletki. Na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Janssen-Cilag
Substancja czynna:
risperidon
Strona zawiera informacje o leku Rispolept cena, pobierz Rispolept ulotka, dedykowane Rispolept forum, wpływ Rispolept na prowadzenie pojazdów, czy Rispolept jest refundowany? - czyli Rispolept refundacja, a także interakcje Rispolept a karmienie piersią, zalecane Rispolept dawkowanie, stosowanie Rispolept w ciąży, Rispolept opinie o leku, tanie Rispolept zamienniki, interakcje leku Rispolept a alkohol.

2 opinii o Rispolept

Znasz Rispolept? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Rispolept


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. W moim przypadku w miarę ujdzie.

    Autor opinii: Wincentyna, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. trucizna – zwiększa psychozę, pozbawia motywacji, pasji, zainteresowań, wywołuje halucynacje słuchowe, piski wewnątrz głowy, przybieranie na wadze, pozbawia zmysłu smaku, powoduje impotencję, brak produkcji nasienia, suchość w ustach i jamie nosowej, niezdolność do skupienia na prostych prasowych tekstach, lęki. do wszystkich zachwyconych Rispoleptem dyplomowanych „lekarzy” – zażywajcie go sami!

    Autor opinii: kazio, dodano: 30 kwietnia 2014