Pyralgina

Średnia ocena:Brak ocen

Pyralgina to popularny lek z grupy NLPZ. Stworzony został na bazie metamizolu sodowego, substancji dającej efekt przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Jej działanie polega na hamowaniu aktywności enzymu – cyklooksygenazy, powodującej wydzielanie prostaglandyn i tromboksanów, czyli związków odpowiedzialnych za obecność stanów zapalnych i wrażeń bólowych. Ponadto lek ma słabe właściwości uspokajające i zwiotczające mięśnie gładkie. Pyralgina możemy zakupić pod postacią tabletek bądź czopków doodbytniczych.

Pyralgina
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat wskazany jest w leczeniu dolegliwości bólowych różnego pochodzenia, a także w celu obniżenia temperatury ciała, w przypadku kiedy inne środki nie będą skuteczne.

Dawkowanie

Pyralgina w tabletkach przyjmujemy doustnie, popijając lek wodą. Zaleca się zażywanie 1-2 tabletek jako dawki doraźnej, zaś w przypadku bólów przewlekłych, możemy tę dawkę powtórzyć 2-3 razy dziennie. Czopki aplikujemy doodbytniczo, po jednym czopku do 3 razy na dobę. Należy pamiętać, by nie przekroczyć maksymalnej dawki dziennej, która wynosi 6 tabletek bądź 3 czopki.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów stosujących Pyralgina odnotowano wystąpienie pewnych efektów niepożądanych. Należały do nich: nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha, uszkodzenie wątroby, skórne odczyny alergiczne, ból i zawroty głowy, przewlekłe śródmiąższowe zapalenie nerek przebiegające z martwicą brodawek nerkowych, niedokrwistość, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, wstrząs anafilaktyczny, zatrzymanie wody i sodu w organizmie, w dużych dawkach natomiast lek może wywołać drgawki.

Przeciwwskazania

Preparatu nie powinny przyjmować osoby uczulone na jego substancję czynną, substancje pomocnicze, pochodne pirazolonu oraz inne leki z grupy NLPZ. Pacjenci chorzy na astmę, niedociśnienie, zmiany w morfologii krwi, zaburzenia funkcji krwiotwórczej szpiku lub chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, powinni o swoim stanie powiedzieć lekarzowi. Należy także poinformować specjalistę o wszystkich lekach, które aktualnie zażywamy, nawet tych dostępnych bez recepty. Preparat Pyralgina nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Pyralgina0LekOpinie.pl2014-03-17 19:49:32Pyralgina to popularny lek z grupy NLPZ. Stworzony został na bazie metamizolu sodowego, substancji dającej efekt przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny. Jej działanie polega na hamowaniu aktywności enzymu – cyklooksygenazy, powodującej wydzielanie prostaglandyn i tromboksanów, czyli związków odpowiedzialnych za obecność stanów zapalnych i wrażeń bólowych. Ponadto lek ma słabe właściwości uspokajające i zwiotczające mięśnie gładkie. Pyralgina możemy zakupić pod postacią tabletek bądź czopków doodbytniczych.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
metamizol
Strona zawiera informacje o leku Pyralgina cena, pobierz Pyralgina ulotka, dedykowane Pyralgina forum, wpływ Pyralgina na prowadzenie pojazdów, czy Pyralgina jest refundowany? - czyli Pyralgina refundacja, a także interakcje Pyralgina a karmienie piersią, zalecane Pyralgina dawkowanie, stosowanie Pyralgina w ciąży, Pyralgina opinie o leku, tanie Pyralgina zamienniki, interakcje leku Pyralgina a alkohol.

1 opinia o Pyralgina

Znasz Pyralgina? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Pyralgina


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dla mnie spisuje się OK, koszt także do zaakceptowania.

    Autor opinii: Lubomierz, dodano: 25 kwietnia 2017