Polcrom

Średnia ocena:Brak ocen

Polcrom to lek, którego zadaniem jest łagodzenie i likwidacja uciążliwych objawów alergii. Jego substancją czynną jest kromoglikan sodowy, czyli związek, będący stabilizatorem błon komórek tucznych i zapobiegający ich degranulacji. Obniża to ilość wydzielanych do krwi mediatorów reakcji alergicznych, wywołanych konkretnym antygenem. Polcrom możemy zakupić bez recepty, pod postacią kropli do oczu.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Polcrom może być stosowany zarówno przez pacjentów dorosłych, jak i przez dzieci, u których zdiagnozowano sezonowe lub całoroczne alergiczne zapalenie spojówek.

Dawkowanie

Kurację należy rozpocząć już w okresie bezobjawowym, przed kontaktem z alergenem. Zaleca się stosowanie 1-2 kropli do każdego oka 4 razy na dobę.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów regularnie stosujących Polcrom mogą wystąpić efekty niepożądane kuracji, takie jak: uczucie bólu i kłucia w oku, podrażnienie spojówek, kaszel, a także chrypka. Powinny one jednak szybko przeminąć.

Przeciwwskazania

Pamiętajmy, że lek nie może być stosowany u osób uczulonych na którykolwiek z jego składników, ze względu na ryzyko wywołania groźnych reakcji nadwrażliwości.

Polcrom0LekOpinie.pl2016-07-28 14:04:27Polcrom to lek, którego zadaniem jest łagodzenie i likwidacja uciążliwych objawów alergii. Jego substancją czynną jest kromoglikan sodowy, czyli związek, będący stabilizatorem błon komórek tucznych i zapobiegający ich degranulacji. Obniża to ilość wydzielanych do krwi mediatorów reakcji alergicznych, wywołanych konkretnym antygenem. Polcrom możemy zakupić bez recepty, pod postacią kropli do oczu.
Producent:
Polfa Warszawa
Substancja czynna:
kromoglikan sodu
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Polcrom cena, pobierz Polcrom ulotka, dedykowane Polcrom forum, wpływ Polcrom na prowadzenie pojazdów, czy Polcrom jest refundowany? - czyli Polcrom refundacja, a także interakcje Polcrom a karmienie piersią, zalecane Polcrom dawkowanie, stosowanie Polcrom w ciąży, Polcrom opinie o leku, tanie Polcrom zamienniki, interakcje leku Polcrom a alkohol.

1 opinia o Polcrom

Znasz Polcrom? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Polcrom


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo rozlicznych niepewności biorę jakiś miesiąc i póki co korzyści są dobrze widoczne, w związku z czym mogę zarekomendować.

    Autor opinii: Lenart, dodano: 25 kwietnia 2017