Perazin

Średnia ocena:

Perazin to lek neuroleptyczny, którego substancją czynną jest dimaleinian perazyny. Stosowany jest przede wszystkim podczas leczenia schizofrenii, ponieważ eliminuje lub zmniejsza ilość urojeń i omamów. Wykazuje także słabe działanie antyhistaminowe oraz rozluźnia mięśnie szkieletowe. Mimo że nie jest nowym lekiem i może powodować sporo skutków ubocznych, w Polsce ciągle jest często stosowany.

Perazin
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Perazin zalecany jest przy schizofrenii z objawami niepokoju i urojeniami, podczas stanów lękowych, nerwicy natręctw, różnorodnych stanów pobudzenia i podniecenia ruchowego, w różnego rodzaju psychozach, w których dominuje pobudzenie i niepokój, w tym także w psychozach wieku podeszłego.

Dawkowanie

Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania leku podejmuje lekarz na podstawie postawionej diagnozy i nie należy w nią samodzielnie ingerować. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, niezależnie od posiłków.

Możliwe skutki uboczne

Podczas terapii Perazinem mogą wystąpić u nas pewne efekty niepożądane, do których zalicza się: zwiększenie masy ciała, depresja, apatia, senność, ginekomastia, zmiany ciśnienia przy wstawaniu, mlekotok, przyspieszenie akcji serca, problemy żołądkowo-jelitowe, większe pragnienie, problemy z libido, zaburzenia cyklu miesiączkowego, impotencja, trudności z oddawaniem moczu, problemy z poruszaniem się, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby. Stosując lek pamiętajmy, by powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych oraz nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Perazin prawdopodobnie nie będzie odpowiednim dla Ciebie lekiem, jeżeli masz uczulenie na perazynę, inne pochodne fenotiazyny lub też na którąkolwiek z substancji pomocniczych występujących w leku. Poinformuj swojego lekarza, jeśli cierpisz na guzy zależne od prolaktyny, problemy z wątrobą i nerkami, zaburzenia funkcji układu krwiotwórczego, zaburzenia w funkcjonowaniu szpiku kostnego lub komórek krwi, zaburzenia oddawania moczu, choroby serca, jaskrę, zwężenie odźwiernika, przerost gruczołu krokowego, złośliwy zespół poneuroleptyczny w wywiadzie, napady drgawkowe, chorobę Parkinsona, niedociśnienie. Bardzo ważne jest poinformowanie o wszystkich lekach, które przyjmujesz, nawet o tych bez recepty, ponieważ mogą wchodzić w groźne interakcje z Perazinem. Leku nie wolno stosować w pierwszym trymestrze ciąży, kuracja podczas karmienia piersią powinna być ściśle nadzorowana przez lekarza.

PerazinunratedLekOpinie.pl2013-11-05 17:56:21Perazin to lek neuroleptyczny, którego substancją czynną jest dimaleinian perazyny. Stosowany jest przede wszystkim podczas leczenia schizofrenii, ponieważ eliminuje lub zmniejsza ilość urojeń i omamów. Wykazuje także słabe działanie antyhistaminowe oraz rozluźnia mięśnie szkieletowe. Mimo że nie jest nowym lekiem i może powodować sporo skutków ubocznych, w Polsce ciągle jest często stosowany.
Producent:
Hasco-Lek
Substancja czynna:
prochlorperazyna
Strona zawiera informacje o leku Perazin cena, pobierz Perazin ulotka, dedykowane Perazin forum, wpływ Perazin na prowadzenie pojazdów, czy Perazin jest refundowany? - czyli Perazin refundacja, a także interakcje Perazin a karmienie piersią, zalecane Perazin dawkowanie, stosowanie Perazin w ciąży, Perazin opinie o leku, tanie Perazin zamienniki, interakcje leku Perazin a alkohol.

2 opinii o Perazin

Znasz Perazin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Perazin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Gdzie znajdę lista skutków ubocznych dla tego preparatu?

  Autor opinii: Tadeusz, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Perazin ma kilka zalet – jest tani i łatwo go dostać, bez konieczności zamawiania i czekania. W pierwszej fazie leczenia bardzo pomocny – przy dawce jednej lub dwóch tabletek 0,025 daje bardzo dobry nastrój, a wszystkie negatywne myśli znikają niemalże momentalnie. Niestety organizm bardzo szybko zaczyna neutralizować ten lek, dlatego też konieczne jest zwiększenie dawki, albo trzeba odstawić, bo po prostu przestaje dalej pomagać. Jest też drugi lek, Pernazinum, podobno lepszy bo ma mniej skutków ubocznych.

  Autor opinii: Chara, dodano: 20 listopada 2014