Ospen

Średnia ocena:Brak ocen

Ospen to antybiotyk o silnym działaniu bakteriobójczym. Powstał na bazie penicyliny fenoksymetylowej, która największą aktywność wykazuje w stosunku do gronkowców oraz paciorkowców. Jej działanie polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii, co uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek jest przeznaczony do stosowania zarówno u pacjentów dorosłych, jak i u dzieci, u których zdiagnozowano płonicę, anginę, zapalenie migdałków podniebiennych, ropne zapalenie błony śluzowej nosa oraz gardła, ostre zapalenie ucha środkowego i zatok, zakażenia dróg oddechowych oraz zakażenia skóry.

Dawkowanie

Ospen stosujemy doustnie. Zaleca się przyjmowanie tabletek bezpośrednio przed spożywanym posiłkiem. Decyzję o dawkowaniu leku podejmuje lekarz i należy bezwzględnie stosować się do jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku mogą wystąpić u nas różnego rodzaju skórne reakcje alergiczne, nudności, wymioty, bóle brzucha, uczucie suchości w gardle, zakażenia organizmu drożdżakami, a także przebarwienia na skórze po kontakcie ze światłem słonecznym.

Przeciwwskazania

Lek nie może być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników. Pamiętaj, by poinformować lekarza o wszystkich zażywanych przez siebie lekach oraz schorzeniach towarzyszących. Ospen może osłabiać działanie doustnych środków antykoncepcyjnych, dlatego w trakcie jego zażywania należy stosować dodatkową metodę antykoncepcyjną.

Ospen0LekOpinie.pl2016-02-12 14:54:56Ospen to antybiotyk o silnym działaniu bakteriobójczym. Powstał na bazie penicyliny fenoksymetylowej, która największą aktywność wykazuje w stosunku do gronkowców oraz paciorkowców. Jej działanie polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii, co uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek powlekanych.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
fenoksymetylopenicylina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Ospen cena, pobierz Ospen ulotka, dedykowane Ospen forum, wpływ Ospen na prowadzenie pojazdów, czy Ospen jest refundowany? - czyli Ospen refundacja, a także interakcje Ospen a karmienie piersią, zalecane Ospen dawkowanie, stosowanie Ospen w ciąży, Ospen opinie o leku, tanie Ospen zamienniki, interakcje leku Ospen a alkohol.

1 opinia o Ospen

Znasz Ospen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Ospen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Czy to dobrze, że po zażyciu tego preparatu mam problemy trawienne? Czy ktoś jeszcze tak ma?

    Autor opinii: Narcyza, dodano: 25 kwietnia 2017