Nodom

Średnia ocena:Brak ocen

Nodom to lek, który za zadanie ma obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku pacjenta. Jego substancją aktywną jest silny i wybiórczy inhibitor enzymu – anhydrazy węglanowej, o nazwie dorzolamid. Poprzez zahamowanie aktywności anhydrazy, ciało rzęskowe występujące w oku w mniejszym stopniu produkuje ciecz wodnistą, dzięki czemu ciśnienie w gałce ocznej spada. Lek zakupimy w kroplach, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek powstał z myślą o pacjentach cierpiących na podwyższone ciśnie w gałce ocznej, występujące w przebiegu nadciśnienia ocznego, jaskry z otwartym kątem przesączania oraz jaskry z zespołem pseudoeksfoliacyjnym. Może być stosowany zarówno w monoterapii, jak i w połączeniu z lekami beta-adrenolitycznymi.

Dawkowanie

Nodom stosujemy bezpośrednio do worka spojówkowego. Jeżeli lekarz nie nakaże inaczej, zalecanym dawkowaniem jest jedna kropla do każdego oka trzy razy na dobę, gdy lek stosujemy w monoterapii, albo też dwa razy dziennie, kiedy łączymy go z innymi preparatami.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów regularnie zażywających Nodom mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: palenie i kłucie w oku, bóle głowy, nudności, zaburzenia widzenia, zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, ubytek nabłonka rogówki, zapalenie ciała rzęskowego oraz łzawienie.

Przeciwwskazania

Pacjenci, którzy cierpią na nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku, kwasicę hiperchloremiczną, niewydolność nerek oraz kobiety w ciąży nie powinny stosować omawianego preparatu.

Nodom0LekOpinie.pl2016-01-10 13:10:38Nodom to lek, który za zadanie ma obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku pacjenta. Jego substancją aktywną jest silny i wybiórczy inhibitor enzymu – anhydrazy węglanowej, o nazwie dorzolamid. Poprzez zahamowanie aktywności anhydrazy, ciało rzęskowe występujące w oku w mniejszym stopniu produkuje ciecz wodnistą, dzięki czemu ciśnienie w gałce ocznej spada. Lek zakupimy w kroplach, wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
dorzolamid
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Nodom cena, pobierz Nodom ulotka, dedykowane Nodom forum, wpływ Nodom na prowadzenie pojazdów, czy Nodom jest refundowany? - czyli Nodom refundacja, a także interakcje Nodom a karmienie piersią, zalecane Nodom dawkowanie, stosowanie Nodom w ciąży, Nodom opinie o leku, tanie Nodom zamienniki, interakcje leku Nodom a alkohol.

1 opinia o Nodom

Znasz Nodom? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Nodom


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Lek przykuł moją uwagę swoją ceną i muszę przyznać, że raczej przyzwoicie się póki co spisuje. Gdyby cokolwiek się w temacie zmieniło dodam kolejny wpis.

    Autor opinii: Beda, dodano: 25 kwietnia 2017