Nodom Plus

Średnia ocena:Brak ocen

Nodom Plus to dwuskładnikowy lek okulistyczny, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Powstał na bazie substancji z grupy beta-adrenolityków – timololu oraz inhbitora anhydrazy węglanowej z grupy sulfonamidów – dorzolamidu. Połączone działanie tych substancji powoduje zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej w oku oraz ułatwienie jej odpływu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia w gałce. Lek zakupimy pod postacią kropli, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek powstał z myślą o pacjentach cierpiących na podwyższone ciśnienie w gałce ocznej, występujące w przebiegu jaskry z otwartym kątem przesączania oraz jaskry w przebiegu zespołu pseudoeksfoliacji. Może być stosowany w momencie kiedy leczenie wyłącznie beta-adrenolitykiem okazuje się nieskuteczne.

Dawkowanie

Nodom Plus aplikujemy bezpośrednio do worka spojówkowego. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować po jednej kropli do każdego oka dwa razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych pacjentów stosujących terapię lekiem mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: uczucie palenia i kłucia, gorzki posmak w ustach, nudności, bóle głowy, zapalenie zatok, zapalenie spojówek, ubytek nabłonka rogówki, swędzenie, łzawienie, niewyraźne widzenie, zwolnienie czynności serca, omdlenia, duszność, depresje, kamica nerkowa oraz zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego.

Przeciwwskazania

Po Nodom Plus nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na niewydolność nerek, różnego rodzaju zaburzenia układu bodźcoprzewodzącego w sercu, nadreaktywność układu oddechowego, ciężką POChP, kwasicę hiperchloremiczną, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Nodom Plus0LekOpinie.pl2016-01-10 13:09:34Nodom Plus to dwuskładnikowy lek okulistyczny, którego zadaniem jest obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Powstał na bazie substancji z grupy beta-adrenolityków – timololu oraz inhbitora anhydrazy węglanowej z grupy sulfonamidów – dorzolamidu. Połączone działanie tych substancji powoduje zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej w oku oraz ułatwienie jej odpływu, co prowadzi do obniżenia ciśnienia w gałce. Lek zakupimy pod postacią kropli, wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
dorzolamid, timolol
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Nodom Plus cena, pobierz Nodom Plus ulotka, dedykowane Nodom Plus forum, wpływ Nodom Plus na prowadzenie pojazdów, czy Nodom Plus jest refundowany? - czyli Nodom Plus refundacja, a także interakcje Nodom Plus a karmienie piersią, zalecane Nodom Plus dawkowanie, stosowanie Nodom Plus w ciąży, Nodom Plus opinie o leku, tanie Nodom Plus zamienniki, interakcje leku Nodom Plus a alkohol.

1 opinia o Nodom Plus

Znasz Nodom Plus? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Nodom Plus


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten środek może być stosowany przez pacjentów z cukrzycą? Z góry ślicznie dziękuję za informację.

    Autor opinii: Romuald, dodano: 25 kwietnia 2017