Nitrazepam

Średnia ocena:Brak ocen

Nitrazepam to pochodna benzodiazepiny o działaniu uspokajającym i nasennym. Jego substancja czynna działa hamująco na pewne obszary naszego ośrodkowego układu nerwowego, co ułatwia wyciszenie się, rozładowanie napięcia, rozluźnienie mięśni szkieletowych oraz łatwiejsze zasypianie. Lek należy stosować krótkotrwale, gdyż istnieje duże ryzyko uzależnienia. Zakupimy go w tabletkach, wyłącznie na receptę.

Nitrazepam
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Nitrazepam stosujemy w krótkotrwałym leczeniu bezsenności, która charakteryzuje się trudnościami w zasypianiu oraz częstymi przebudzeniami w nocy, a także pomocniczo przed różnorodnymi zabiegami chirurgicznymi.

Dawkowanie

Lek zażywamy doustnie. Najczęściej zalecaną przez lekarza dawką jest jedna tabletka połknięta bezpośrednio przed pójściem spać. Pamiętajmy, by samodzielnie nie modyfikować dawkowania leku i by ściśle przestrzegać wskazań specjalisty.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji Nitrazepamem to: ospałość, bóle i zawroty głowy, zaburzenia chodu, niezborność ruchowa, splątanie, nadmierne wydzielanie gruczołów ślinowych, trudności w oddawaniu moczu, drżenie rąk, wzmożone pragnienie, metaliczny posmak, zaburzenia pamięci, nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, podwójne widzenie, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, agresja, rozdrażnienie, skórne reakcje alergiczne, tachykardia, zaburzenia oddechu, zaburzenia snu, koszmary senne, zmiany w apetycie oraz wahania masy ciała.

Przeciwwskazania

Po Nitrazepam nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na któryś z jego składników lub inne pochodne benzodiazepiny, osoby cierpiące na ostrą niewydolność oddechową, zespół bezdechu sennego, miastenię, ciężkie uszkodzenie wątroby, zatrucie alkoholem, lekami przeciwbólowymi, neuroleptycznymi, przeciwdepresyjnymi lub solami litu, psychozy, fobie oraz natręctwa. Nie zaleca się także stosowania leku w okresie ciąży i laktacji.

Nitrazepam0LekOpinie.pl2014-12-13 17:17:51Nitrazepam to pochodna benzodiazepiny o działaniu uspokajającym i nasennym. Jego substancja czynna działa hamująco na pewne obszary naszego ośrodkowego układu nerwowego, co ułatwia wyciszenie się, rozładowanie napięcia, rozluźnienie mięśni szkieletowych oraz łatwiejsze zasypianie. Lek należy stosować krótkotrwale, gdyż istnieje duże ryzyko uzależnienia. Zakupimy go w tabletkach, wyłącznie na receptę.
Producent:
GlaxoSmithKline
Substancja czynna:
nitrazepam
Strona zawiera informacje o leku Nitrazepam cena, pobierz Nitrazepam ulotka, dedykowane Nitrazepam forum, wpływ Nitrazepam na prowadzenie pojazdów, czy Nitrazepam jest refundowany? - czyli Nitrazepam refundacja, a także interakcje Nitrazepam a karmienie piersią, zalecane Nitrazepam dawkowanie, stosowanie Nitrazepam w ciąży, Nitrazepam opinie o leku, tanie Nitrazepam zamienniki, interakcje leku Nitrazepam a alkohol.

1 opinia o Nitrazepam

Znasz Nitrazepam? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Nitrazepam


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Po przerobieniu wyrobów konkurencji zauważam, że na moją osobę najlepiej wpływa tylko ten lek. W związku z tym uznaję go za godny polecenia.

    Autor opinii: Jerosława, dodano: 25 kwietnia 2017