Nimesil

Średnia ocena:

Nimesil to niesteroidowy lek przeciwzapalny, stosowany w objawowym leczeniu silnego bólu o różnorodnym podłożu. Występuje w postaci granulatu do sporządzenia zawiesiny i dzięki temu bardzo szybko wchłania się z przewodu pokarmowego – już po upływie 15 minut jest w stanie uwolnić nas od bólu. Jednak ze względu na występujące po jego zastosowaniu poważne skutki uboczne, jest to preparat kontrowersyjny. Państwa takie jak Holandia czy Finlandia wycofały go z obiegu.

Nimesil
Średnia ocena (z 8 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Nimesil zalecany jest do leczenia ostrego bólu, objawowego zmniejszania dolegliwości związanych z wyjątkowo bolesnym miesiączkowaniem, a także podczas zapalenia kości i stawów – również w celu leczenia objawowego bólu.

Dawkowanie

Granulat rozpuszczamy w wodzie i wypijamy po posiłku. Decyzję o dawce i częstotliwości przyjmowania leku podejmuje lekarz i nie powinniśmy własnoręcznie w nią ingerować. Należy pamiętać, że zwiększona ilość przyjętego leku nie spowoduje szybszego ustąpienia bólu, a narazić nas może na niebezpieczne efekty niepożądane.

Możliwe skutki uboczne

Do często zgłaszanych skutków ubocznych kuracji Nimesilem należą: problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty czy biegunka, a także zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Mogą u nas wystąpić również: wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, zaparcia, duszność, podwyższone ciśnienie, obrzęki, wysypka, świąd, gorsze samopoczucie, obecność krwi w moczu, problemy z oddawaniem moczu, senność, zatrzymanie moczu, krwotoki, ogólne osłabienie, rumień, wahania ciśnienia, obniżenie temperatury ciała, zaburzenia hematologiczne, problemy z widzeniem, zawroty głowy, krwawienia z przewodu pokarmowego, skąpomocz, perforacje i wrzody żołądka i dwunastnicy, niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, zapalenie wątroby, obrzęki twarzy. Niektóre efekty niepożądane mogą osłabiać naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego należy rozważnie podejmować decyzję o prowadzeniu samochodu podczas stosowania leku. Ważne jest również, aby podczas kuracji powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz nadwrażliwość na nimesulid lub inną substancję występującą w leku, a także pojawiały się u Ciebie reakcje nadwrażliwości na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, zgłoś to swojemu lekarzowi. Poinformuj go również, jeżeli cierpisz na problemy z krzepliwością krwi, problemy z nerkami, sercem lub wątrobą lub czynną chorobę żołądka bądź dwunastnicy. Konieczna jest też informacja o wszystkich lekach, które przyjmujesz, ponieważ mogą one wchodzić w niekorzystne interakcje z Nimesilem. Leku nie powinno się przyjmować w okresie ciąży i laktacji.

NimesilunratedLekOpinie.pl2013-11-05 18:59:34Nimesil to niesteroidowy lek przeciwzapalny, stosowany w objawowym leczeniu silnego bólu o różnorodnym podłożu. Występuje w postaci granulatu do sporządzenia zawiesiny i dzięki temu bardzo szybko wchłania się z przewodu pokarmowego – już po upływie 15 minut jest w stanie uwolnić nas od bólu. Jednak ze względu na występujące po jego zastosowaniu poważne skutki uboczne, jest to preparat kontrowersyjny. Państwa takie jak Holandia czy Finlandia wycofały go z obiegu.
Substancja czynna:
nimesulid
Strona zawiera informacje o leku Nimesil cena, pobierz Nimesil ulotka, dedykowane Nimesil forum, wpływ Nimesil na prowadzenie pojazdów, czy Nimesil jest refundowany? - czyli Nimesil refundacja, a także interakcje Nimesil a karmienie piersią, zalecane Nimesil dawkowanie, stosowanie Nimesil w ciąży, Nimesil opinie o leku, tanie Nimesil zamienniki, interakcje leku Nimesil a alkohol.

7 opinii o Nimesil

Znasz Nimesil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Nimesil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Pomocny, skuteczny ale faktycznie mam objawy senności i duszności ogólnego gorszego samopoczucia. Dlatego po trzech dniach zrezygnowałam z niego. Bóle stawów zniknęły, a ja wolę iść o lekarza po inny lek.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 12 kwietnia 2020
 2. Nimesil można brać tylko jeśli wiemy co jest źródłem bólu i nie mamy fizycznej możliwości jego usunięcia, w pozostałych przypadkach należy się skupić na diagnostyce, a nie przyjmować silne leki NLPZ, bo tak jak napisał ktoś poniżej skutki takiej decyzji mogą być opłakane!

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 3. W moim przypadku w miarę znośne.

  Autor opinii: Tworzysława, dodano: 25 kwietnia 2017
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Preparat, podobnie jak inne NLPZ, może maskować objawy zakażenia. Jeżeli podejrzewasz zakażenie skonsultuj się z lekarzem, ponieważ konieczne może być zastosowanie odpowiedniego leczenia. Preparat nie działa przeciwdrobnoustrojowo.

  Autor opinii: Uzdrowiciel Folk, dodano: 3 września 2016
 5. Sprawdza się świetnie w przypadku uporczywych bólów stawów! Moja żona wykorzystuje go także gdy dopada ją silny ból głowy, ale boi się trochę skutków ubocznych, dlatego ogranicza jego zażywanie. Na szczęście póki co nie doświadczyliśmy jednak większych problemów po spożyciu Nimesilu.

  Autor opinii: Jarecki, dodano: 13 października 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Nimesil ma bardzo silne działanie, na mocny ból zęba nie znalazłem nic lepszego. Niestety są skutki uboczne – głównie nudności, ale też zmiana rytmu wypróżnień w dobę po zażyciu. Najlepiej zażywać po posiłku tak jak piszą w ulotce, na pusty żołądek zdecydowanie nie polecam!

  Autor opinii: Adrian, dodano: 24 stycznia 2015
 7. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Skuteczny, pomaga na silny ból ale sam nie wiem co o tym myśleć, skoro piszą że ma takie poważne skutki uboczne. Mi Nimesil pomógł i nic złego się nie działo.

  Autor opinii: Kris78, dodano: 17 października 2014