Nasen

Średnia ocena:

Jest to silnie działający lek, zalecany w przypadku bezsenności, ułatwia zasypianie i zmniejsza liczbę przebudzeń w ciągu nocy. Należy go przyjmować bezpośrednio przed snem, ponieważ jest szybko metabolizowany i usuwany z naszego organizmu. Nasen nie jest jednak środkiem, który można stosować długotrwale, ponieważ zolpidem – jego substancja czynna – uzależnia. Dlatego po produkt ten powinniśmy sięgać w ostateczności, po wypróbowaniu na przykład ziołowych produktów nasennych.

Nasen
Średnia ocena (z 17 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla osób cierpiących na krótkotrwałą, ale wyjątkowo uciążliwą bezsenność, utrudniającą czynne uczestniczenie w codziennym życiu.

Dawkowanie

Nasen przyjmujemy doustnie, dawkowanie i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Nie należy przekraczać zalecanej dawki preparatu. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić nudności i wymioty. Należy pamiętać, by w trakcie terapii powstrzymać się od picia napojów wyskokowych – alkohol nasila działanie leku, co może prowadzić do wystąpienia stanów paradoksalnych. Nie przyjmujemy leku dłużej niż przez cztery tygodnie – jest to absolutne maksimum, zaleca się zakończenie terapii już po dwóch tygodniach.
W trakcie leczenia nie należy prowadzić samochodu ani obsługiwać innych pojazdów mechanicznych znajdujących się w ruchu.

Możliwe skutki uboczne

Do możliwych działań niepożądanych należą: niepamięć następcza (chory po przebudzeniu nie pamięta nic co wydarzyło się po połknięciu tabletki), kołatania serca, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, senność w ciągu dnia, biegunka, zawroty głowy, zmiany w smaku lub apetycie, zapalenia stawów, zmiany skórne takie jak wysypka, wzdęcia, skurcze mięśni, koszmary senne, apatia, niepokój nocny, zmiany masy ciała, zaburzenia miesiączkowania, zmniejszenie libido, niepewny chód, niekiedy stany paradoksalne – urojenia, bezsenność, pobudzenie psychoruchowe, psychozy, zmiany w zachowaniu – w ich przypadku należy zaprzestać stosowania leku. W przypadku uzależnienia od preparatu Nasen nagłe odstawienie go może wywołać objawy zespołu odstawiennego, takie jak bezsenność, bóle głowy i mięśni, stany pobudzenia psychoruchowego, drażliwości i splątania. Dlatego zaleca się stopniowe odzwyczajanie się od leku.

Przeciwwskazania

Powiadom swojego lekarza jeżeli jesteś osobą uzależnioną od alkoholu, cierpisz na napady bezdechu sennego, miastemię, jeśli przyjmujesz środki działające w jakikolwiek sposób na ośrodkowy układ nerwowy, np. leki przeciwpadaczkowe, przeciwhistaminowe, nasenne, antydepresyjne (Nasen może osłabiać ich działanie). Nie należy przyjmować leku będąc w ciąży lub karmiąc piersią.

NasenunratedLekOpinie.pl2013-10-28 17:27:28Jest to silnie działający lek, zalecany w przypadku bezsenności, ułatwia zasypianie i zmniejsza liczbę przebudzeń w ciągu nocy. Należy go przyjmować bezpośrednio przed snem, ponieważ jest szybko metabolizowany i usuwany z naszego organizmu. Nasen nie jest jednak środkiem, który można stosować długotrwale, ponieważ zolpidem – jego substancja czynna – uzależnia. Dlatego po produkt ten powinniśmy sięgać w ostateczności, po wypróbowaniu na przykład ziołowych produktów nasennych.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
zolpidem
Strona zawiera informacje o leku Nasen cena, pobierz Nasen ulotka, dedykowane Nasen forum, wpływ Nasen na prowadzenie pojazdów, czy Nasen jest refundowany? - czyli Nasen refundacja, a także interakcje Nasen a karmienie piersią, zalecane Nasen dawkowanie, stosowanie Nasen w ciąży, Nasen opinie o leku, tanie Nasen zamienniki, interakcje leku Nasen a alkohol.

16 opinii o Nasen

Znasz Nasen? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Nasen


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Działa
  terapeu
  tycznie
  pomaga
  zasnąć:)
  wycisza
  uśmieża
  polecam
  szczerze
  osobisty,
  nasenik

  Autor opinii: Anonim, dodano: 15 czerwca 2023
 2. Ja mam problemy ze snem w okresie menopauzy, niestety biorę co prawda sporadycznie, ale zauważyłam u siebie niepokojące objawy: kołatanie serca, problemy z oddychaniem, nerwowość, niepokój dość intensywny. Objawy nasilają się wieczorami, ale odstawiłam lek, na szczęście brałam tylko może z 8 dni, ale nie codziennie, oczywiście ogromne problemy z zasypianiem, ale staram się uspokoić organizm jakimiś ziołami i naturalnymi produktami (sok z głogu) itp. Szczerze odradzam, Pani w aptece powiedziała, że jak się zacznie brać NASEN to już koniec, to juz trzeba się liczyć z długofalowymi skutkami ubocznymi…

  Autor opinii: Kolorowa, dodano: 4 stycznia 2021
 3. Dla mnie nadaje się, cena również do zaakceptowania.

  Autor opinii: Jowita, dodano: 25 kwietnia 2017
 4. Brałam lek Nasen przez prawie dwa lata. Codziennie, czasami pół tabletki, czasami tabletkę, czasami półtora. Zaczęłam mieć problemy ze snem, praca, stres itd. Lekarz przepisał mi ten lek. Rewelacja. Chwilę po zażyciu spałam jak dziecko, nie budziłam się i wstawałam wypoczęta. No i tak się zaczęło. Potem brałam, bo bałam się, że nie zasnę, a że prace mam jaką mam, nie mogę sobie pozwolić na to, że będę zmęczona i mogę kiepsko myśleć ;) W końcu sobie myślę nosz cholera, życie wyluzowało, stres minął, spróbuję go odstawić. Tak też zrobiłam, nie biorę już tydzień. Bez żadnego problemu zasypiam. Żadnych skutków ubocznych. Uzależnia, ale bardziej psychicznie, przynajmniej mnie.

  Autor opinii: karrrr, dodano: 21 marca 2017
 5. Mój doktorek mówił „uzależnia już po 3 tygodniach”, trza brać z przerwami, np trzy dni na trzy, czy dzień na dzień, a nie „dwa lata”… Ja pierdzielę…

  Autor opinii: Ly, dodano: 13 grudnia 2016
 6. Ludzie nie bierzcie tego dziadostwa. Brałem to przez dwa lata w dzień w dzień, tolerancja na sto procent, jak wpiciem herbatki – codziennie przed snem. Do lekarza chodziłem regularnie jak tylko miałem końcówkę leków. Byłem już od wszystkiego uzależniony ale rzucenie tego leku to jakiś koszmar, już łatwiej papierosy, narkotyki lub alkohol rzucić. Radze nie mieć tolerancji do tego leku, rzeczywistość i martwe rzeczy są odbierane inaczej. Walka z tym lekiem wiąże się z cierpieniem kolejnej nieprzespanej nocy. Życzę powodzenia w rzuceniu tego dziadostwa.

  Autor opinii: Marek 33, dodano: 24 listopada 2016
 7. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Po jednej tabletce 10mg śpię 14 godzin.

  Autor opinii: Snoopdogg, dodano: 4 listopada 2016
 8. Jako „stary” opiatowiec powiem językiem klasyka „co ty k…a wiesz o uzależnieniu”, a za opinię dziękuję. Znalazłem NASEN w domowej apteczce i (sic!) nie znałem go. Zostanie na czarną godzinę. Chociaż od wielu lat nie mam już kłopotów z brakiem snu.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 1 sierpnia 2016
 9. Lek rewelacyjny z małym „ale” – tak jak w opisie, czyli niestety potrafi mocno uzależnić (w sensie takim, że bez tabletek się nie zaśnie). Ja biorę nawet 3 tabletki, działa zawsze, choć przy bardziej intensywnym czasie stosowania organizm się przyzwyczaja i wymagane jest zwiększenie dawki dla zachowania działania (wbrew zaleceniom lekarza). Ziołowe się nawet nie umywają, śpię po tym jak zabity.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 29 lutego 2016
 10. Szczerze odradzam Państwu długotrwałe zażywanie tego leku. Można go stosować przez jakiś czas, jednak mam w rodzinie osobę, która po długotrwałym (przeszło rok czasu) zażywaniu tego leku ma bardzo poważne problemy. Dlatego uważam, że leczenie zaburzeń snu przez zolpidem na dłuższą metę bardziej człowiekowi szkodzi niż pomaga.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 27 lutego 2016
 11. Przepisał mi go lekarz na kłopoty z bezsennością, ale od razu zaznaczył, że mam go brać tylko jak jest taka potrzeba, bo ma działanie uzależniające. Zażywam go już od tygodnia i działa naprawdę świetnie, jak na razie nie mam żadnych skutków ubocznych.

  Autor opinii: agness, dodano: 13 października 2015
 12. Lek powodujący omamy. Niebezpieczny.

  Autor opinii: franczeska, dodano: 21 sierpnia 2015
 13. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Bardzo bobry lek na bezsenność.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 10 kwietnia 2015
 14. Dla mnie też jest pomocny.

  Autor opinii: mała, dodano: 7 stycznia 2015
 15. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek. Mało skutków ubocznych.

  Autor opinii: Rollo, dodano: 28 kwietnia 2014
 16. Na bezsenność cierpię od kilku lat.Mój lekarz rodzinny przypisuje mi „nasen”. Zażywam 1/2 tabletki przed snem. Zasypiam po pół godz.Budzę sie bez halucynacji i omamów.Gdyby nie ten lek nie spałabym wcale.Dla mnie jest pomocny.

  Autor opinii: Hanka., dodano: 3 kwietnia 2014