Migea

Średnia ocena:Brak ocen

Migea to zwalczający migreny niesteroidowy lek przeciwzapalny, stworzony na bazie kwasu tolfenamowego. Jej efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu syntezy pewnych prostaglandyn, odpowiedzialnych za wywołanie stanu zapalnego w organizmie, zmniejszona zostaje również aktywność enzymu cyklooksygenazy. Dzięki tym właściwościom lek działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dostępny jest pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.

Migea
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Preparat powstał z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na ostre ataki migreny.

Dawkowanie

Migea przeznaczona jest do zażywania doustnego. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Zalecane dawkowanie to jedna tabletka przyjęta bezpośrednio po pojawieniu się pierwszych objawów napadu, w przypadku gdy objawy nie ustępują, po upływie 1-2 godzin można zażyć kolejną. Pamiętajmy, że dwie tabletki leku to maksymalna dobowa dawka dla osoby dorosłej.

Możliwe skutki uboczne

Po zażyciu preparatu mogą wystąpić u nas nudności, bóle brzucha, wymioty, bóle i zawroty głowy, zmiana barwy moczu, wysypka, zmęczenie, trudności z oddawaniem moczu, a w wyjątkowych przypadkach zaburzenia funkcjonowania wątroby.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez pacjentów nadwrażliwych na którykolwiek z jego składników i na inne leki z grupy NLPZ, jest również przeciwwskazany w okresie ciąży i laktacji Osoby cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, mające problemy z nerkami, sercem lub wątrobą powinny skonsultować się z lekarzem. Należy również poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych równocześnie preparatach.

Migea0LekOpinie.pl2014-11-21 22:01:54Migea to zwalczający migreny niesteroidowy lek przeciwzapalny, stworzony na bazie kwasu tolfenamowego. Jej efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu syntezy pewnych prostaglandyn, odpowiedzialnych za wywołanie stanu zapalnego w organizmie, zmniejszona zostaje również aktywność enzymu cyklooksygenazy. Dzięki tym właściwościom lek działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Dostępny jest pod postacią tabletek, wyłącznie na receptę.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
kwas tolfenamowy
Strona zawiera informacje o leku Migea cena, pobierz Migea ulotka, dedykowane Migea forum, wpływ Migea na prowadzenie pojazdów, czy Migea jest refundowany? - czyli Migea refundacja, a także interakcje Migea a karmienie piersią, zalecane Migea dawkowanie, stosowanie Migea w ciąży, Migea opinie o leku, tanie Migea zamienniki, interakcje leku Migea a alkohol.

1 opinia o Migea

Znasz Migea? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Migea


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Specyfik zwrócił moją uwagę swoją ceną i muszę przyznać, że raczej nie najgorzej się jak dotychczas spisuje. Gdyby coś się w temacie zmieniło zgłoszę kolejny wpis.

    Autor opinii: Sądosław, dodano: 25 kwietnia 2017