Miansec

Średnia ocena:

Miansec to czterocykliczny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja czynna, mianseryna, hamuje wychwyt zwrotny neuroprzekaźnika – noradrenaliny oraz zwiększa jej wyrzut. Dzięki temu nasze neurony są dłużej i mocniej pobudzone, co zapewnia nam lepsze samopoczucie. Lek zapewnia nam również delikatny efekt uspokajający i usypiający. Na pierwsze skutki jego działania musimy poczekać 2-3 tygodnie. Jak większość preparatów antydepresyjnych, Miansec dostępny jest wyłącznie na receptę.

Miansec
Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy przy różnorodnych objawach depresyjnych.

Dawkowanie

Należy ściśle przestrzegać dawkowania, które zaleci nam lekarz. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, najlepiej przed snem, ze względu na uspokajający efekt działania preparatu.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy preparat działający na ośrodkowy układ nerwowy, Miansec może wywołać u nas pewne efekty niepożądane. Należą do nich: wzmożony efekt uspokojenia i uśpienia, głównie na początku terapii, ginekomastia, uszkodzenie szpiku kostnego i co za tym idzie – zmiany w morfologii krwi, zaburzenia w funkcjonowaniu wątroby, niedokrwistość aplastyczna, mlekotok, bóle i zapalenia stawów, zmiany skórne, obrzęki kończyn, spadki ciśnienia podczas zmiany pozycji na stojącą, nadmierne pocenie się. Aby uniknąć groźnych skutków ubocznych, podczas kuracji należy powstrzymać się od spożywania alkoholu. Nie należy również prowadzić pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Jeżeli masz uczulenie na mianserynę bądź inną z substancji występujących w leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Skonsultuj się z lekarzem, gdy cierpisz na schorzenia takie jak: padaczka, jaskra, cukrzyca, zaburzenia w funkcjonowaniu nerek lub wątroby, stany pobudzenia maniakalnego. Pamiętaj, by poinformować specjalistę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, a w szczególności o preparatach przeciwdepresyjnych, uspokajających, obniżających ciśnienie, przeciwzakrzepowych, przeciwarytmicznych, barbituranach oraz inhibitorach MAO. Preparatu Miansec nie wolno podawać kobietom karmiącym piersią, w przypadku kobiet w ciąży jest to możliwe jedynie na wyraźne zalecenie lekarskie.

MiansecunratedLekOpinie.pl2013-12-20 20:42:58Miansec to czterocykliczny lek przeciwdepresyjny. Jego substancja czynna, mianseryna, hamuje wychwyt zwrotny neuroprzekaźnika – noradrenaliny oraz zwiększa jej wyrzut. Dzięki temu nasze neurony są dłużej i mocniej pobudzone, co zapewnia nam lepsze samopoczucie. Lek zapewnia nam również delikatny efekt uspokajający i usypiający. Na pierwsze skutki jego działania musimy poczekać 2-3 tygodnie. Jak większość preparatów antydepresyjnych, Miansec dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Jelfa
Substancja czynna:
mianseryna
Strona zawiera informacje o leku Miansec cena, pobierz Miansec ulotka, dedykowane Miansec forum, wpływ Miansec na prowadzenie pojazdów, czy Miansec jest refundowany? - czyli Miansec refundacja, a także interakcje Miansec a karmienie piersią, zalecane Miansec dawkowanie, stosowanie Miansec w ciąży, Miansec opinie o leku, tanie Miansec zamienniki, interakcje leku Miansec a alkohol.

3 opinii o Miansec

Znasz Miansec? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Miansec


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
 1. Po przetestowaniu wyrobów konkurencyjnych zauważam, że na moją osobę najlepiej wpływa dokładnie ten lek. Dlatego też uważam go za godny polecenia.

  Autor opinii: Sławomira, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Okropne samopoczucie, silny ból głowy, nadmierne poty.

  Autor opinii: anna, dodano: 20 marca 2016
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Okropne samopoczucie.

  Autor opinii: Rollo, dodano: 28 kwietnia 2014