Lokren 20

Średnia ocena:Brak ocen

Lokren 20 to lek przeciwdziałający nadciśnieniu tętniczemu krwi, poprzez zablokowanie przez jego substancję czynną, czyli betaksolol, receptorów adrenergicznych beta-1. Daje to efekt chronotropowy i inotropowy ujemny, to znaczy – zmniejsza częstotliwość oraz siłę skurczów serca, co w ostateczności zapewnia niższe ciśnienie tętnicze. Wszystkie leki z tej grupy dostępne są na receptę, podobnie jest z preparatem Lokren 20. Zakupimy go w tabletkach.

Lokren 20
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek jest najczęściej stosowany przez pacjentów, u których wykryto nadciśnienie tętnicze lub też chorobę niedokrwienną serca.

Dawkowanie

Lokren 20 jest preparatem przeznaczonym do stosowania doustnego. Decyzję o jego dawkowaniu i częstotliwości zażywania podejmuje lekarz specjalista i należy bezwzględnie przestrzegać jego wskazań.

Możliwe skutki uboczne

Pacjenci będący w trakcie kuracji omawianym lekiem doświadczali niekiedy efektów niepożądanych, takich jak: bóle i zawroty głowy, nudności, wymioty, biegunki, bradykardia, skórne reakcje alergiczne, oziębienie dłoni i stóp, skórne reakcje alergiczne, niewydolność serca, dysfunkcje seksualne, nastroje depresyjne, skurcz oskrzeli, zaburzenia widzenia, splątanie, uczucie zmęczenia, przemijające wzmożone łzawienie oraz trudności ze snem.

Przeciwwskazania

Leku nie powinni przyjmować chorzy na astmę oskrzelową, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, nieleczoną niewydolność serca, blok przedsionkowo-komorowy II i III stopnia, guz chromochłonny nadnerczy, kwasicę metaboliczną oraz ciężkie zaburzenia funkcjonowania tętnic obwodowych. Należy stosować go ostrożnie u pacjentów cierpiących na cukrzycę.

Lokren 200LekOpinie.pl2015-01-28 14:41:44Lokren 20 to lek przeciwdziałający nadciśnieniu tętniczemu krwi, poprzez zablokowanie przez jego substancję czynną, czyli betaksolol, receptorów adrenergicznych beta-1. Daje to efekt chronotropowy i inotropowy ujemny, to znaczy – zmniejsza częstotliwość oraz siłę skurczów serca, co w ostateczności zapewnia niższe ciśnienie tętnicze. Wszystkie leki z tej grupy dostępne są na receptę, podobnie jest z preparatem Lokren 20. Zakupimy go w tabletkach.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
betaksolol
Strona zawiera informacje o leku Lokren 20 cena, pobierz Lokren 20 ulotka, dedykowane Lokren 20 forum, wpływ Lokren 20 na prowadzenie pojazdów, czy Lokren 20 jest refundowany? - czyli Lokren 20 refundacja, a także interakcje Lokren 20 a karmienie piersią, zalecane Lokren 20 dawkowanie, stosowanie Lokren 20 w ciąży, Lokren 20 opinie o leku, tanie Lokren 20 zamienniki, interakcje leku Lokren 20 a alkohol.

2 opinii o Lokren 20

Znasz Lokren 20? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Lokren 20


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. JA BIORĘ CAŁY CZAS I DZIAŁA POLECAM

    Autor opinii: Anonim, dodano: 5 sierpnia 2020
  2. Mnie trochę polepszyło się, jednak być może to kwestia zależna od osoby. Ale spróbować jak najbardziej można. Jeśli o moją osobę chodzi to mogę polecić. Dziękuję.

    Autor opinii: Częstobor, dodano: 25 kwietnia 2017