Levoxa

Średnia ocena:

Levoxa to silny antybiotyk o szerokim spektrum działania. Jego substancja czynna to lewofloksacyna – związek z grupy fluorochinolonów, którego efekt przeciwbakteryjny opiera się na mutacji kodu genetycznego drobnoustrojów, uniemożliwiającej im dalsze funkcjonowanie. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę. Możemy nabyć go pod postacią tabletek powlekanych albo roztworu do infuzji.

Średnia ocena (z 4 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Levoxa przeznaczona jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na oporne na inne antybiotyki zakażenia układu oddechowego, stawów, skóry, kości, narządów w obrębie jamy brzusznej i miednicy, a także w terapii zakażeń uogólnionych, których nie da się zwalczyć za pomocą zazwyczaj stosowanych leków.

Dawkowanie

W zależności od postaci antybiotyku, przeznaczony jest do stosowania doustnego bądź dożylnego. Dawkowanie ustala lekarz i należy bezwzględnie przestrzegać jego poleceń.

Możliwe skutki uboczne

U niektórych pacjentów stosujących Levoxę mogą pojawić się efekty niepożądane kuracji, do których zaliczamy: bóle i zawroty głowy, skórne reakcje alergiczne, bezsenność, pobudzenie, bóle mięśniowo-stawowe, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zaburzenia słuchu i równowagi. Lek może upośledzać naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego w trakcie terapii nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Antybiotyku nie należy podawać pacjentom uczulonym na lewofloksacynę bądź inne chinolony, jest on również bezwzględnie przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Levoxa0LekOpinie.pl2015-08-15 01:00:21Levoxa to silny antybiotyk o szerokim spektrum działania. Jego substancja czynna to lewofloksacyna – związek z grupy fluorochinolonów, którego efekt przeciwbakteryjny opiera się na mutacji kodu genetycznego drobnoustrojów, uniemożliwiającej im dalsze funkcjonowanie. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę. Możemy nabyć go pod postacią tabletek powlekanych albo roztworu do infuzji.
Producent:
Actavis
Substancja czynna:
lewofloksacyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Levoxa cena, pobierz Levoxa ulotka, dedykowane Levoxa forum, wpływ Levoxa na prowadzenie pojazdów, czy Levoxa jest refundowany? - czyli Levoxa refundacja, a także interakcje Levoxa a karmienie piersią, zalecane Levoxa dawkowanie, stosowanie Levoxa w ciąży, Levoxa opinie o leku, tanie Levoxa zamienniki, interakcje leku Levoxa a alkohol.

3 opinii o Levoxa

Znasz Levoxa? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Levoxa


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
 1. Ledwie planuję rozpocząć brać. Niebawem dodam więcej swoich przemyśleń.

  Autor opinii: Auksencjusz, dodano: 25 kwietnia 2017
 2. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Przyjmowałam lek po operacji laparoskopowej. Skuteczność OK, tzn. żadne zakażenie się nie wdało. Niestety jest to strasznie mocne cholerstwo, przetrzepało mi układ pokarmowy, spowodowało grzybicę. 4 dni dochodziłam do siebie po laparoskopii i potem 5 dni po antybiotyku… Jeśli lekarz spróbuje Wam to zapisać, warto spytać, czy nie ma alternatywy. Opłacalność daję 2 – sam lek nie był wybitnie drogi, ale zestaw leków na grzybice już swoje kosztował, wrzucam to w koszta Levoxy.

  Autor opinii: compton, dodano: 10 listopada 2016
 3. Ostrzeżenie przed lekami fluorochinolony (Cipro, Levoxa, Avelox, Gemifloksacyna…), które powodują trwałe kalectwo. Leki z grupy fluorochinolonów czyli ciprofloksacyna, levoxacyna, avelox, gemifloxacyna, moxifloksacyna… i inne o różnych nazwach handlowych są silnie toksyczne (tak samo jak leki przeciwnowotworowe) i powodują degeneracyjne efekty uboczne jednocześnie na danym pacjencie na tkance mięśniowej, chrzęstnej, ścięgnach, tkance nerwowej, które mogą być trwałe, w rezultacie powodując trwałe kalectwo
  (człowiek czuje się jak stulatek, prawie jak warzywo z neuropatycznym przewlekłym bólem). W USA agencja FDA wystosowała mocniejsze komunikaty ostrzegające o tych lekach:
  http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm511530.htm
  http://www.fda.gov/Safety/MedWatch/SafetyInformation/SafetyAlertsforHumanMedicalProducts/ucm513065.htm
  http://www.fda.gov/Drugs/DrugSafety/ucm500143.htm
  http://www.cbsnews.com/news/class-of-antibiotics-gets-stronger-warning-due-to-dangerous-side-effects-says-fda/
  Dodam jeszcze, że fluorochinolony działają toksycznie na mitochondria komórkowe, generalnie mogą trwale uszkodzić każdy narząd prowadząc do śmierci (nerki, jelita, tarczycę, wątrobę), ale mimo doniesień FDA jeszcze nie wystosowała odpowiedniego komunikatu, ale jest to w trakcie. Uszkodzenia po fluorochinolonach kumulują się w organizmie i każdy ma swój własny limit tabletek tzn. można przyjąć kilka serii tych leków i dopiero po którejś tam serii człowiek może stać się kaleką.

  Autor opinii: życzliwy, dodano: 30 lipca 2016