Lerivon

Średnia ocena:

Lerivon to czterocykliczny lek o działaniu antydepresyjnym i przeciwlękowym. Jego substancja czynna, chlorowodorek mianseryny, podwyższa poziom neuroprzekaźnika – noradrenaliny poprzez hamowanie jego zwrotnego wychwytu oraz zwiększenie wyrzutu. Ma to bezpośredni wpływ na lepsze pobudzenie komórek nerwowych i co za tym idzie, nasze lepsze samopoczucie. Na pełen efekt terapeutyczny Lerivonu musimy poczekać 2-4 tygodnie. Lek ten dostępny jest wyłącznie na receptę.

Lerivon
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lerivon stosujemy w leczeniu epizodów depresyjnych, głównie tych przebiegających ze zmniejszeniem ruchliwości oraz w różnego rodzaju stanach lękowych.

Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość przyjmowania preparatu ustala lekarz specjalista i należy bezwzględnie się do nich stosować. Tabletki przyjmujemy doustnie, popijając wodą, niezależnie od posiłków.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek działający na ośrodkowy układ nerwowy, Lerivon może wywoływać efekty niepożądane. Należą do nich: nadmierne uspokojenie i senność (szczególnie na początku kuracji), zespół niespokojnych nóg, drżenia mięśniowe, wzmożone pocenie się, wysypka, skaza krwotoczna, zaburzenia funkcji wątroby, hipomania, drgawki, obrzęki, bóle stawów, ginekomastia, mlekotok, obniżenie ciśnienia tętniczego, zmiany w morfologii krwi. Aby uniknąć groźnych skutków ubocznych, podczas terapii należy powstrzymać się od spożywania napojów alkoholowych oraz prowadzenia pojazdów mechanicznych, gdyż Lerivon negatywnie wpływa na naszą sprawność psychomotoryczną.

Przeciwwskazania

W przypadku gdy masz uczulenie na którąkolwiek z substancji występujących w leku, prawdopodobnie nie będzie on dla Ciebie odpowiedni. Poinformuj lekarza, jeśli cierpisz na schorzenia takie jak jaskra, padaczka, cukrzyca, stany pobudzenia maniakalnego, zaburzenia w funkcjonowaniu nerek lub wątroby. Powiedz o wszystkich przyjmowanych aktualnie lekach, ponieważ wiele z nich nie może być stosowanych równolegle z mianseryną. Lerivonu nie wolno podawać kobietom karmiącym piersią, w przypadku osób ciężarnych jest to możliwe jedynie na wyraźne wskazanie lekarza.

LerivonunratedLekOpinie.pl2013-12-20 20:34:33Lerivon to czterocykliczny lek o działaniu antydepresyjnym i przeciwlękowym. Jego substancja czynna, chlorowodorek mianseryny, podwyższa poziom neuroprzekaźnika – noradrenaliny poprzez hamowanie jego zwrotnego wychwytu oraz zwiększenie wyrzutu. Ma to bezpośredni wpływ na lepsze pobudzenie komórek nerwowych i co za tym idzie, nasze lepsze samopoczucie. Na pełen efekt terapeutyczny Lerivonu musimy poczekać 2-4 tygodnie. Lek ten dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Organon
Substancja czynna:
mianseryna
Strona zawiera informacje o leku Lerivon cena, pobierz Lerivon ulotka, dedykowane Lerivon forum, wpływ Lerivon na prowadzenie pojazdów, czy Lerivon jest refundowany? - czyli Lerivon refundacja, a także interakcje Lerivon a karmienie piersią, zalecane Lerivon dawkowanie, stosowanie Lerivon w ciąży, Lerivon opinie o leku, tanie Lerivon zamienniki, interakcje leku Lerivon a alkohol.

2 opinii o Lerivon

Znasz Lerivon? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Lerivon


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mimo wielu obaw przyjmuję już około miesiąc i jak na razie korzyści są dobrze widoczne, dlatego też mogę zarekomendować.

    Autor opinii: Sława, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Lekarz przypisał mi Lerivon w związku z problemami ze snem (czasem całe nieprzespane noce!), stanami lękowymi i innymi problemami. Bardzo pomaga jako środek nasenny (w żadnym wypadku nie brać go w dzień), i równie dobrze na problemy z lękami i ogólne samopoczucie. Minus jest jeden – zauważalnie tyje się, ale walczę aby kontrolować ten problem.

    Autor opinii: Malgorzata, dodano: 20 października 2014