Klabion

Średnia ocena:

Klabion to nowoczesny antybiotyk makrolidowy stworzony na bazie klarytromycyny. Jej działanie polega na hamowaniu syntezy białek rybosomalnych drobnoustrojów, co uniemożliwia im wzrost i namnażanie się. Dużą zaletą klarytromycyny jest to, że wykazuje ona aktywność w stosunku do wszystkich bakterii atakujących drogi oddechowe człowieka w środowisku pozaszpitalnym. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.

Klabion
Średnia ocena (z 8 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Antybiotyk polecany jest pacjentom cierpiącym na bakteryjne zakażenia dróg oddechowych, takie jak: zapalenie zatok przynosowych, migdałków, gardła, ucha środkowego, oskrzeli oraz płuc, a także zakażenia skóry, zakażenia jamy ustnej i zakażenia okołozębowe.

Dawkowanie

Klabion przyjmujemy doustnie, tabletkę popijając dużą ilością wody. Dawka leku jest dla każdego pacjenta ustalana indywidualnie przez lekarza pierwszego kontaktu i należy ściśle przestrzegać jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji możemy zaobserwować u siebie pewne niepożądane objawy, takie jak: skórne reakcje alergiczne, splątanie, nudności, wymioty, zgaga, biegunka, bóle brzucha, zmiany w odczuwaniu smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, zapalenie języka, przebarwienie zębów a także bóle i zawroty głowy.

Przeciwwskazania

Leku nie powinni stosować pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników lub wykazujący w przeszłości reakcje alergiczne po zażyciu innych antybiotyków makrolidowych. Chorzy na niewydolność nerek lub wątroby oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny poinformować o swoim stanie lekarza.

Klabion0LekOpinie.pl2015-01-28 15:00:03Klabion to nowoczesny antybiotyk makrolidowy stworzony na bazie klarytromycyny. Jej działanie polega na hamowaniu syntezy białek rybosomalnych drobnoustrojów, co uniemożliwia im wzrost i namnażanie się. Dużą zaletą klarytromycyny jest to, że wykazuje ona aktywność w stosunku do wszystkich bakterii atakujących drogi oddechowe człowieka w środowisku pozaszpitalnym. Lek zakupimy wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
klarytromycyna
Strona zawiera informacje o leku Klabion cena, pobierz Klabion ulotka, dedykowane Klabion forum, wpływ Klabion na prowadzenie pojazdów, czy Klabion jest refundowany? - czyli Klabion refundacja, a także interakcje Klabion a karmienie piersią, zalecane Klabion dawkowanie, stosowanie Klabion w ciąży, Klabion opinie o leku, tanie Klabion zamienniki, interakcje leku Klabion a alkohol.

7 opinii o Klabion

Znasz Klabion? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Klabion


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Biorę Klabion 6 dzień i nic mi nie pomaga nadal kaszlę jak przed.

  Autor opinii: Bacha, dodano: 11 marca 2018
 2. Czy matka karmiąca może brać ten preparat?

  Autor opinii: Wiesława, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Skuteczny, ale gorycz w ustach po 2 tabletkach, lekki ból głowy. Nie poddaje się. Pozdrawiam

  Autor opinii: rudzielec2, dodano: 8 kwietnia 2017
 4. Lek okropny! Po pierwszej tabletce gorycz w ustach. Pytałam lekarza: tak może być i kropka. Biorę szósty dzień, gorycz nie znika, dalej potworny kaszel. Eksperymentują na pacjentach…

  Autor opinii: lala, dodano: 26 marca 2017
 5. Biorę Klabion 500 mg już 3 dzień, mam mega katar, zaparcie, nie mogę spać. Ciekawa jestem w którym roku go wydali, bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
  ODPOWIEDŹ: Wprowadzono go do sprzedaży pod koniec lat 90′.

  Autor opinii: Sara, dodano: 19 kwietnia 2015
 6. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Nic mi nie pomagało na silne zapalenie migdałów, dopiero klarytromycyna pomogła.

  Autor opinii: Ja, dodano: 7 marca 2015
 7. Paskudny lek. Boli brzuch, nie mogę spać – niepokój, walnie serca.

  Autor opinii: Olgao, dodano: 2 lutego 2015