Imovane

Średnia ocena:Brak ocen

Imovane jest lekiem ułatwiającym zasypianie. Jego substancją aktywną jest zopiklon – związek należący do grupy tzw. z-agentów – oddziałujących na receptor benzodiazepinowy, jednak nie będących benzodiazepinami. Działa bardzo szybko – efekt terapeutyczny odczuwamy już po 30 minutach po zażyciu leku i utrzymuje się on przez około 7 godzin, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają ospałości kolejnego dnia. Imovane zakupimy wyłącznie na receptę, w postaci tabletek.

Imovane
Średnia ocena (z 3 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek stworzony został z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na bezsenność krótkotrwałą, przejściową lub przewlekłą, charakteryzującą się zarówno trudnościami w zasypianiu, płytkim snem jak i częstymi przebudzeniami w nocy.

Dawkowanie

Imovane przeznaczony jest do stosowania doustnego. Najczęściej przepisywaną dawką preparatu jest jedna tabletka na dobę, przyjęta bezpośrednio przed położeniem się spać. W zależności od wieku lub masy ciała pacjenta, lekarz może zmodyfikować dawkowanie.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie terapii możliwe jest wystąpienie efektów niepożądanych, takich jak: bóle głowy, mdłości, niepokój, uczucie suchości w ustach, gorzki posmak, zawroty głowy, trudności z koncentracją, uczucie zmęczenia, bóle brzucha, wymioty, biegunki, zaparcia, omamy, koszmary senne, drażliwość, agresja, depresyjne nastroje, lęki czy też skórne reakcje alergiczne. Lek upośledza naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego po jego zastosowaniu nie wolno prowadzić samochodu oraz obsługiwać maszyn.

Przeciwwskazania

Po Imovane nie powinni sięgać pacjenci nadwrażliwi na którykolwiek z jego składników, cierpiący na ostrą niewydolność oddechową, miastenię, zespół bezdechu sennego, niewydolność wątroby, nie jest także zalecane stosowanie go przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed zażyciem leku należy upewnić się, że nie wchodzi on w żadne niekorzystne interakcje z innymi preparatami zażywanymi przez pacjenta.

Imovane0LekOpinie.pl2014-12-13 17:05:15Imovane jest lekiem ułatwiającym zasypianie. Jego substancją aktywną jest zopiklon – związek należący do grupy tzw. z-agentów – oddziałujących na receptor benzodiazepinowy, jednak nie będących benzodiazepinami. Działa bardzo szybko – efekt terapeutyczny odczuwamy już po 30 minutach po zażyciu leku i utrzymuje się on przez około 7 godzin, dzięki czemu pacjenci nie odczuwają ospałości kolejnego dnia. Imovane zakupimy wyłącznie na receptę, w postaci tabletek.
Producent:
Sanofi Aventis
Substancja czynna:
zopiklon
Strona zawiera informacje o leku Imovane cena, pobierz Imovane ulotka, dedykowane Imovane forum, wpływ Imovane na prowadzenie pojazdów, czy Imovane jest refundowany? - czyli Imovane refundacja, a także interakcje Imovane a karmienie piersią, zalecane Imovane dawkowanie, stosowanie Imovane w ciąży, Imovane opinie o leku, tanie Imovane zamienniki, interakcje leku Imovane a alkohol.

2 opinii o Imovane

Znasz Imovane? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Imovane


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi niespecjalnie pomogło, ale może u innych osób będzie działać.

    Autor opinii: Raissa, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Jeśli stosujemy lek przy bezsenności, sprawdza się świetnie. Nie jest on antydepresantem!

    Autor opinii: Anonim, dodano: 8 lipca 2015