Hiconcil

Średnia ocena:Brak ocen

Hiconcil to antybiotyk bakteriobójczy z grupy beta-laktamów, stworzony na bazie amoksycyliny. Jego działanie polega na zahamowaniu syntezy ściany bakteryjnej u wrażliwych bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, co uniemożliwia ich dalszy wzrost i w konsekwencji powoduje śmierć. Dużą zaletą leku jest fakt, że może być stosowany nawet przez najmłodszych pacjentów. Możemy zakupić go pod postacią kapsułek lub proszku do przygotowania zawiesiny, wyłącznie za okazaniem recepty.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Hiconcil przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych oraz dzieci i niemowląt cierpiących na zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, ostre zakażenie ucha środkowego, bakteryjne zapalenie gardła oraz zakażenia układu moczowo-płciowego.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do zażywania doustnego. Kapsułki połykamy i popijamy wodą, natomiast z proszku sporządzamy zawiesinę, którą następnie wypijamy. Szczegółowych informacji dotyczących dawkowania antybiotyku udzieli nam lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Efekty niepożądane kuracji Hiconcilem pojawiają się bardzo rzadko. Zaliczamy do nich skórne reakcje alergiczne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, zapalenie wątroby, żółtaczkę zastoinową, wstrząs anafilaktyczny oraz zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Lek nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników bądź na inne antybiotyki z grupy beta-laktamów.

Hiconcil0LekOpinie.pl2015-05-11 19:37:30Hiconcil to antybiotyk bakteriobójczy z grupy beta-laktamów, stworzony na bazie amoksycyliny. Jego działanie polega na zahamowaniu syntezy ściany bakteryjnej u wrażliwych bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych, co uniemożliwia ich dalszy wzrost i w konsekwencji powoduje śmierć. Dużą zaletą leku jest fakt, że może być stosowany nawet przez najmłodszych pacjentów. Możemy zakupić go pod postacią kapsułek lub proszku do przygotowania zawiesiny, wyłącznie za okazaniem recepty.
Producent:
KRKA
Substancja czynna:
amoksycylina
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Hiconcil cena, pobierz Hiconcil ulotka, dedykowane Hiconcil forum, wpływ Hiconcil na prowadzenie pojazdów, czy Hiconcil jest refundowany? - czyli Hiconcil refundacja, a także interakcje Hiconcil a karmienie piersią, zalecane Hiconcil dawkowanie, stosowanie Hiconcil w ciąży, Hiconcil opinie o leku, tanie Hiconcil zamienniki, interakcje leku Hiconcil a alkohol.

1 opinia o Hiconcil

Znasz Hiconcil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Hiconcil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Lek raczej drogi ale efekt działania rekompensuje koszt.

    Autor opinii: Radosław, dodano: 25 kwietnia 2017