Heviran

Średnia ocena:Brak ocen

Heviran to lek o działaniu przeciwwirusowym, stworzony na bazie acyklowiru. Jego działanie polega na zahamowaniu namnażania się kolejnych pokoleń wirusów opryszczki pospolitej, ospy wietrznej oraz półpaśca w organizmie człowieka. Działa bardzo skutecznie, należy jednak pamiętać, że jego przewlekłe stosowanie może doprowadzić do powstania szczepów wirusów opornych na acyklowir. Lek zakupimy w postaci tabletek o różnej zawartości substancji czynnej, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Heviran stosuje się u dorosłych i dzieci cierpiących na zmiany na skórze bądź błonach śluzowych wywołane wirusem opryszczki pospolitej (wyjątkiem są dzieci ze znacznym osłabieniem odporności), w zakażeniach wywołanych przez wirusa ospy wietrznej bądź półpaśca, a także w profilaktyce nawrotów opryszczki pospolitej.

Dawkowanie

Preparat stosujemy doustnie, ściśle według wskazań lekarza. Dawkowanie leku będzie uzależnione od wieku pacjenta oraz rodzaju schorzenia.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji możemy zaobserwować u siebie efekty uboczne, takie jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, nadwrażliwość na światło, skórne zmiany alergiczne, żółtaczka, niewydolność wątroby, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, pobudzenie, drżenia, niezborność ruchowa, objawy psychotyczne, zaburzenia mowy oraz dezorientacja.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom uczulonym na którykolwiek z jego składników. Nie zaleca się również stosowania go przez kobiety w ciąży, chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Heviran0LekOpinie.pl2015-07-24 21:12:07Heviran to lek o działaniu przeciwwirusowym, stworzony na bazie acyklowiru. Jego działanie polega na zahamowaniu namnażania się kolejnych pokoleń wirusów opryszczki pospolitej, ospy wietrznej oraz półpaśca w organizmie człowieka. Działa bardzo skutecznie, należy jednak pamiętać, że jego przewlekłe stosowanie może doprowadzić do powstania szczepów wirusów opornych na acyklowir. Lek zakupimy w postaci tabletek o różnej zawartości substancji czynnej, wyłącznie na receptę.
Producent:
Polpharma
Substancja czynna:
acyklowir
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Heviran cena, pobierz Heviran ulotka, dedykowane Heviran forum, wpływ Heviran na prowadzenie pojazdów, czy Heviran jest refundowany? - czyli Heviran refundacja, a także interakcje Heviran a karmienie piersią, zalecane Heviran dawkowanie, stosowanie Heviran w ciąży, Heviran opinie o leku, tanie Heviran zamienniki, interakcje leku Heviran a alkohol.

1 opinia o Heviran

Znasz Heviran? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Heviran


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki rekomendacji znajomego (a przy tym wbrew licznym wątpliwościom) stosuję około kwartał i póki co skutki działania są raczej zauważalne, dlatego też polecam osobom zainteresowanym.

    Autor opinii: Odon, dodano: 25 kwietnia 2017