Fluoksetyna EGIS

Średnia ocena:Brak ocen

Fluoksetyna EGIS jest lekiem wykazującym działanie przeciwdepresyjne, należącym do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Poprzez zwiększenie ilości tego neuroprzekaźnika w szczelinie pomiędzy neuronami jest zapewnione ich lepsze pobudzenie, a w konsekwencji – lepsze samopoczucie pacjenta. Lek dostępny jest pod postacią kapsułek twardych, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek może być stosowany u pacjentów dorosłych, cierpiących na zaburzenia depresyjne o różnym nasileniu, zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne, a także na bulimię.

Dawkowanie

Fluoksetyna EGIS jest przeznaczona do stosowania doustnego. Stosuje się ją najczęściej w dwóch dawkach podzielonych. Decyzję dotyczącą dawkowania podejmuje lekarz psychiatra i należy ściśle przestrzegać jego wskazówek.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów, którzy przyjmują regularnie Fluoksetynę EGIS mogą wystąpić efekty niepożądane, takie jak: uczucie lęku, zaburzenia snu, różnego rodzaju dolegliwości żołądkowo – jelitowe, reakcje alergiczne, bóle mięśni i stawów, krwawienia, zaburzenia funkcji wątroby, problemy z oddawaniem moczu, przemijające łysienie, uczucie suchości w ustach, gorączka oraz zaburzenia libido.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Osoby przyjmujące jakiekolwiek inne leki, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem.

Fluoksetyna EGIS0LekOpinie.pl2016-04-04 17:45:14Fluoksetyna EGIS jest lekiem wykazującym działanie przeciwdepresyjne, należącym do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Poprzez zwiększenie ilości tego neuroprzekaźnika w szczelinie pomiędzy neuronami jest zapewnione ich lepsze pobudzenie, a w konsekwencji – lepsze samopoczucie pacjenta. Lek dostępny jest pod postacią kapsułek twardych, wyłącznie na receptę.
Producent:
Egis
Substancja czynna:
fluoksetyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Fluoksetyna EGIS cena, pobierz Fluoksetyna EGIS ulotka, dedykowane Fluoksetyna EGIS forum, wpływ Fluoksetyna EGIS na prowadzenie pojazdów, czy Fluoksetyna EGIS jest refundowany? - czyli Fluoksetyna EGIS refundacja, a także interakcje Fluoksetyna EGIS a karmienie piersią, zalecane Fluoksetyna EGIS dawkowanie, stosowanie Fluoksetyna EGIS w ciąży, Fluoksetyna EGIS opinie o leku, tanie Fluoksetyna EGIS zamienniki, interakcje leku Fluoksetyna EGIS a alkohol.

1 opinia o Fluoksetyna EGIS

Znasz Fluoksetyna EGIS? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Fluoksetyna EGIS


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Gdzie znajduje się lista interakcji dla tego preparatu?

    Autor opinii: Euzebiusz, dodano: 25 kwietnia 2017