Fluconazole

Średnia ocena:Brak ocen

Fluconazole to lek o działaniu przeciwgrzybiczym z grupy preparatów azolowych III generacji. Jego substancja czynna, flukonazol, zaburza biosyntezę białek odpowiedzialnych za budowę błony komórkowej grzyba i tym samym niszczy jego komórki. Szybko się wchłania – jego maksymalne stężenie w osoczu obserwujemy już po upływie 1-2 godzin. Występuje pod postacią tabletek, kapsułek i syropu. Jak wszystkie leki przeciwgrzybicze dostępny jest na receptę.

Fluconazole
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Fluconazole stosowany jest w leczeniu grzybic jamy ustnej, przełyku, płuc, pochwy, przewodu moczowego, otrzewnej oraz opon mózgowych, a także w profilaktyce zakażeń na tle grzybiczym.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Dawkę i częstotliwość jego zażywania ustala lekarz. Zależy ona od nasilenia oraz umiejscowienia infekcji, a także naszego wieku i masy ciała. Stosując Fluconazole, należy ściśle przestrzegać zaleceń specjalisty.

Możliwe skutki uboczne

U części chorych przyjmujących lek występowały efekty uboczne, takie jak: nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia, bóle brzucha, wysypka, bóle i zawroty głowy, niekiedy wstrząsy alergiczne oraz zaburzenia czynności wątroby lub nerek.

Przeciwwskazania

Preparatu Fluconazole nie powinny stosować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników, a także cierpiące na zaburzenia rytmu pracy serca, zaburzenia w pracy wątroby i nerek. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych równolegle lekach, ponieważ substancje w nich występujące mogą wchodzić w niekorzystne interakcje z flukonazolem. Lek przenika przez łożysko i do mleka matki, dlatego jego stosowanie w okresie ciąży i laktacji jest niewskazane.

Fluconazole0LekOpinie.pl2014-03-17 20:26:01Fluconazole to lek o działaniu przeciwgrzybiczym z grupy preparatów azolowych III generacji. Jego substancja czynna, flukonazol, zaburza biosyntezę białek odpowiedzialnych za budowę błony komórkowej grzyba i tym samym niszczy jego komórki. Szybko się wchłania – jego maksymalne stężenie w osoczu obserwujemy już po upływie 1-2 godzin. Występuje pod postacią tabletek, kapsułek i syropu. Jak wszystkie leki przeciwgrzybicze dostępny jest na receptę.
Producent:
Polfarmex
Substancja czynna:
flukonazol
Przeznaczenie:
,
Strona zawiera informacje o leku Fluconazole cena, pobierz Fluconazole ulotka, dedykowane Fluconazole forum, wpływ Fluconazole na prowadzenie pojazdów, czy Fluconazole jest refundowany? - czyli Fluconazole refundacja, a także interakcje Fluconazole a karmienie piersią, zalecane Fluconazole dawkowanie, stosowanie Fluconazole w ciąży, Fluconazole opinie o leku, tanie Fluconazole zamienniki, interakcje leku Fluconazole a alkohol.

1 opinia o Fluconazole

Znasz Fluconazole? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Fluconazole


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Gdzie mogę znaleźć lista interakcji dla tego preparatu?

    Autor opinii: Wielisława, dodano: 25 kwietnia 2017