Fluconazin

Średnia ocena:Brak ocen

Fluconazin to lek grzybobójczy o działaniu ogólnoustrojowym. Jego substancją czynną jest flukonazol – szerokowidomowy związek, którego efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu syntezy podstawowego składnika błon komórkowych grzybów, czyli ergosterolu. Uniemożliwia to komórce dalsze funkcjonowanie i powoduje jej śmierć. Lek możemy nabyć pod postacią syropu, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek może być stosowany przez pacjentów dorosłych i w uzasadnionych przypadkach przez dzieci, w terapii kandydozy jamy ustnej, przełyku, pochwy, grzybic układowych, grzybic skóry, kryptokokowego zapalenia opon mózgowych, a także w celu zapobiegnięcia zakażeniom u chorych z obniżoną odpornością.

Dawkowanie

Fluconazin przeznaczony jest do przyjmowania doustnego. Dawkowanie ustala lekarz, w zależności od schorzenia oraz wieku i masy ciała pacjenta.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu leku u części pacjentów mogą wystąpić objawy takie jak: bóle i zawroty głowy, różnego rodzaju problemy żołądkowo-jelitowe, suchość w ustach, zmniejszenie apetytu, zmiany masy ciała, wzmożona potliwość, bezsenność lub też wzmożona senność, uczucie osłabienia, skórne reakcje nadwrażliwości, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zmiany w badaniu EKG, osłabienie, drgawki, parestezje, a także niewydolność wątroby.

Przeciwwskazania

Fluconazinu nie należy podawać osobom uczulonym na chociaż jeden z jego składników, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Pacjenci przyjmujący jakiekolwiek inne leki powinni poinformować o tym fakcie swojego lekarza prowadzącego.

Fluconazin0LekOpinie.pl2015-07-18 16:13:39Fluconazin to lek grzybobójczy o działaniu ogólnoustrojowym. Jego substancją czynną jest flukonazol – szerokowidomowy związek, którego efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu syntezy podstawowego składnika błon komórkowych grzybów, czyli ergosterolu. Uniemożliwia to komórce dalsze funkcjonowanie i powoduje jej śmierć. Lek możemy nabyć pod postacią syropu, wyłącznie na receptę.
Producent:
Hasco-Lek
Substancja czynna:
flukonazol
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Fluconazin cena, pobierz Fluconazin ulotka, dedykowane Fluconazin forum, wpływ Fluconazin na prowadzenie pojazdów, czy Fluconazin jest refundowany? - czyli Fluconazin refundacja, a także interakcje Fluconazin a karmienie piersią, zalecane Fluconazin dawkowanie, stosowanie Fluconazin w ciąży, Fluconazin opinie o leku, tanie Fluconazin zamienniki, interakcje leku Fluconazin a alkohol.

1 opinia o Fluconazin

Znasz Fluconazin? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Fluconazin


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Po zbadaniu preparatów innych firm zauważam, iż na mnie najlepiej wpływa dokładnie ten środek. Dlatego też uznaję go za godny zakupu.

    Autor opinii: Dagmara, dodano: 25 kwietnia 2017