Fluanxol

Średnia ocena:Brak ocen

Fluanxol jest lekiem o działaniu neuroleptycznym i przeciwdepresyjnym z grupy tioksantenu. Jego substancja aktywna, flupentyksol działa głównie poprzez blokowanie receptorów dopaminowych obecnych w ośrodkowym układzie nerwowym. Efekt terapeutyczny leku zależy przede wszystkim od zastosowanej dawki – niewielkie ilości preparatu sprawdzają się w terapii depresji i działają aktywizująco, zaś w dużych dawkach Fluanxol wykazuje silne działanie przeciwpsychotyczne. Zakupimy go wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek drażowanych.

Fluanxol
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek przeznaczony jest dla pacjentów dorosłych, cierpiących na schizofrenię oraz inne nerwice i psychozy, szczególnie te objawiające się omamami, urojeniami czy też zaburzeniami myślenia, a także pomocniczo w terapii zaburzeń depresyjnych, przebiegających z brakiem inicjatywy, aktywności oraz zmęczeniem.

Dawkowanie

Fluanxol zażywamy doustnie. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody, niezależnie od spożywanych posiłków. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania oraz częstotliwości przyjmowania preparatu podejmuje lekarz psychiatra i należy ściśle przestrzegać jego zaleceń.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów niepożądanych kuracji omawianym lekiem należą: zaparcia, nudności, niestrawność, biegunki, suchość w jamie ustnej, obniżone libido, drżenia mięśniowe, bóle i zawroty głowy, sztywność i drżenie mięśniowe, mlekotok, zaburzenia miesiączkowania, problemy z koncentracją, kołatania serca oraz zwiększenie masy ciała. Pamiętajmy, by stosując Fluanxol nie spożywać alkoholu, w celu uniknięcia groźnych interakcji. Wskazane jest także upewnienie się, czy lek nie uszkodził naszej sprawności psychomotorycznej przed prowadzeniem pojazdu bądź obsługiwaniem maszyn.

Przeciwwskazania

Lek nie jest przeznaczony dla chorych wykazujących reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którymkolwiek z jego składników. Kobiety w ciąży, karmiące piersią, a także osoby cierpiące na guzy chromochłonne nadnerczy, porfirię, zaburzenia funkcjonowania wątroby, cukrzycę, chorobę Parkinsona, mające nieprawidłowy obraz morfologiczny krwi lub skłonności do drgawek, powinny poinformować o swoim stanie specjalistę. Konieczne będzie także poinformowanie lekarza o wszystkich przyjmowanych równolegle preparatach.

Fluanxol0LekOpinie.pl2014-10-26 20:12:31Fluanxol jest lekiem o działaniu neuroleptycznym i przeciwdepresyjnym z grupy tioksantenu. Jego substancja aktywna, flupentyksol działa głównie poprzez blokowanie receptorów dopaminowych obecnych w ośrodkowym układzie nerwowym. Efekt terapeutyczny leku zależy przede wszystkim od zastosowanej dawki – niewielkie ilości preparatu sprawdzają się w terapii depresji i działają aktywizująco, zaś w dużych dawkach Fluanxol wykazuje silne działanie przeciwpsychotyczne. Zakupimy go wyłącznie na receptę, pod postacią tabletek drażowanych.
Producent:
Lundbeck
Substancja czynna:
flupentiksol
Strona zawiera informacje o leku Fluanxol cena, pobierz Fluanxol ulotka, dedykowane Fluanxol forum, wpływ Fluanxol na prowadzenie pojazdów, czy Fluanxol jest refundowany? - czyli Fluanxol refundacja, a także interakcje Fluanxol a karmienie piersią, zalecane Fluanxol dawkowanie, stosowanie Fluanxol w ciąży, Fluanxol opinie o leku, tanie Fluanxol zamienniki, interakcje leku Fluanxol a alkohol.

1 opinia o Fluanxol

Znasz Fluanxol? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Fluanxol


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy ten lek może być przyjmowany przez osoby z cukrzycą? Z góry ślicznie dziękuję za informację.

    Autor opinii: Noe, dodano: 25 kwietnia 2017