Floxal

Średnia ocena:Brak ocen

Floxal to krople lub maść do oczu zawierające antybiotyk bakteriobójczy – ofloksacynę. Jest to związek z grupy fluorochinolonów o szerokim spektrum działania. Efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu aktywności enzymu bakteryjnego – gyrazy DNA, przez co komórka bakteryjna nie może przeprowadzać procesów metabolicznych i w efekcie tego obumiera. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Floxal
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Floxan stosujemy u pacjentów chorych na zakażenia przedniego odcinka oka, do których należą między innymi: bakteryjne zakażenie worka spojówkowego, woreczka łzowego, brzegów powiek, owrzodzenie rogówki czy też jęczmień.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Krople lub maść aplikujemy bezpośrednio do worka spojówkowego. Zaleca się aplikację jednej kropli do każdego oka 4 razy na dobę lub też jednego centymetra sześciennego maści do każdego oka trzy razy dziennie. O długości terapii poinformuje nas lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Reakcje niepożądane po zastosowaniu preparatu pojawiały się sporadycznie. Zaliczano do nich: bóle i zawroty głowy, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nagłe zaczerwienienie twarzy, nadmierne pocenie się, zaburzenia smaku i węchu, wzmożoną senność kaszel, wydzielinę z nosa, pieczenie oczu oraz skórne reakcje alergiczne. W trakcie kuracji nie należy stosować szkieł kontaktowych.

Przeciwwskazania

Floxal nie powinien być stosowany przez pacjentów uczulonych na którąkolwiek z występujących w nim substancji.

Floxal0LekOpinie.pl2015-05-01 19:02:15Floxal to krople lub maść do oczu zawierające antybiotyk bakteriobójczy – ofloksacynę. Jest to związek z grupy fluorochinolonów o szerokim spektrum działania. Efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu aktywności enzymu bakteryjnego – gyrazy DNA, przez co komórka bakteryjna nie może przeprowadzać procesów metabolicznych i w efekcie tego obumiera. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
InPharm
Substancja czynna:
ofloksacyna
Strona zawiera informacje o leku Floxal cena, pobierz Floxal ulotka, dedykowane Floxal forum, wpływ Floxal na prowadzenie pojazdów, czy Floxal jest refundowany? - czyli Floxal refundacja, a także interakcje Floxal a karmienie piersią, zalecane Floxal dawkowanie, stosowanie Floxal w ciąży, Floxal opinie o leku, tanie Floxal zamienniki, interakcje leku Floxal a alkohol.

1 opinia o Floxal

Znasz Floxal? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Floxal


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to dobrze, że po przyjęciu tego produktu mam problemy żołądkowe? Czy jeszcze jakaś osoba tak ma?

    Autor opinii: Błażej, dodano: 25 kwietnia 2017