Duracef

Średnia ocena:Brak ocen

Duracef to antybiotyk z grupy cefalosporyn I generacji, którego substancją czynną jest cefadroksyl. Wykazuje działanie bakteriobójcze – uniemożliwia mnożącym się bakteriom syntezę niezbędnej do życia ściany komórkowej. Możemy nabyć go wyłącznie na receptę, w postaci kapsułek oraz proszku lub tabletek, z których następnie sporządzamy zawiesinę doustną.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek może być stosowany u pacjentów dorosłych oraz u dzieci, u których zdiagnozowano zapalenie górnych lub dolnych dróg oddechowych, zapalenie gardła lub migdałków, wywołane paciorkowcami beta-hemolizującymi, zakażenia układu moczowego, skóry, tkanek miękkich oraz zapalenie szpiku i bakteryjne zapalenie stawów.

Dawkowanie

Duracef zażywamy doustnie. Kapsułkę połykamy i popijamy wodą, natomiast z proszku i tabletek sporządzamy zawiesinę, którą później wypijamy. Lek może być przyjmowany niezależnie od posiłków. Dawkowanie ustala lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Po zażyciu leku możemy doświadczyć objawów, takich jak: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego oraz skórne reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania

Kuracji Duracefem nie należy przeprowadzać u pacjentów wykazujących reakcje nadwrażliwości w kontakcie z którymkolwiek z jego składników, a także u osób uczulonych na inne cefalosporyny.

Duracef0LekOpinie.pl2015-05-11 19:36:08Duracef to antybiotyk z grupy cefalosporyn I generacji, którego substancją czynną jest cefadroksyl. Wykazuje działanie bakteriobójcze – uniemożliwia mnożącym się bakteriom syntezę niezbędnej do życia ściany komórkowej. Możemy nabyć go wyłącznie na receptę, w postaci kapsułek oraz proszku lub tabletek, z których następnie sporządzamy zawiesinę doustną.
Producent:
Pharmaswiss
Substancja czynna:
cefadroksyl
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Duracef cena, pobierz Duracef ulotka, dedykowane Duracef forum, wpływ Duracef na prowadzenie pojazdów, czy Duracef jest refundowany? - czyli Duracef refundacja, a także interakcje Duracef a karmienie piersią, zalecane Duracef dawkowanie, stosowanie Duracef w ciąży, Duracef opinie o leku, tanie Duracef zamienniki, interakcje leku Duracef a alkohol.

1 opinia o Duracef

Znasz Duracef? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Duracef


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Nie wiem czy korzystne tego produktu to substancja aktywna czy raczej efekt placebo, ale stale zażywam – zobaczymy niedługo.

    Autor opinii: Godzisława, dodano: 25 kwietnia 2017