Dormicum

Średnia ocena:Brak ocen

Dormicum to krótkodziałający lek z grupy pochodnych benzodiazepiny, prezentujący przede wszystkim szybkie i silne działanie nasenne. Hamuje działanie neuronów mających zdolność wiązania kwasu gamma-aminomasłowego, przez co daje efekt uspokajający, przeciwlękowy oraz ułatwiający odprężenie. Dużą zaletą leku jest szybkość jego działania oraz fakt, iż kolejnego dnia nie czujemy się ospali. Dostępny jest wyłącznie na receptę, w tabletkach powlekanych o różnej zawartości substancji aktywnej.

Dormicum
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Dormicum polecany jest pacjentom cierpiącym na bezsenność, charakteryzującą się niemożnością zaśnięcia – ze względu na krótki czas działania nie będzie skuteczny w przypadku wybudzeń nocnych. Może być również stosowany w premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi.

Dawkowanie

Lek zażywamy doustnie. Najczęściej przepisywaną przez lekarzy dawką jest jedna tabletka połknięta bezpośrednio przed pójściem spać, jednak może być ona zmodyfikowana w zależności od wieku czy masy ciała pacjenta. Należy pamiętać, by terapia nie trwała dłużej niż 14 dni ze względu na ryzyko uzależnienia.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy lek oddziałujący bezpośrednio na nasz ośrodkowy układ nerwowy, Dormicum może przyczynić się do wystąpienia objawów niepożądanych, takich jak: bóle i zawroty głowy, zmęczenie, zaburzenia widzenia, osłabienie siły mięśniowej, niepokój, pobudzenie ruchowe, agresja, drażliwość, koszmary senne, omamy, reakcje nadwrażliwości oraz zaburzenia pamięci. Należy pamiętać o tym, że Dormicum upośledza naszą sprawność psychomotoryczną, dlatego po jego zażyciu nie należy prowadzić samochodu ani obsługiwać maszyn.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom nadwrażliwym na jego substancję aktywną lub substancje pomocnicze, chorującym na ciężką niewydolność wątroby, miastenię, zespół bezdechu sennego, ciężką niewydolność oddechową, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Pamiętajmy, by poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, gdyż wiele z nich nie może być zażywanych równocześnie z Dormicum.

Dormicum0LekOpinie.pl2014-12-13 17:27:20Dormicum to krótkodziałający lek z grupy pochodnych benzodiazepiny, prezentujący przede wszystkim szybkie i silne działanie nasenne. Hamuje działanie neuronów mających zdolność wiązania kwasu gamma-aminomasłowego, przez co daje efekt uspokajający, przeciwlękowy oraz ułatwiający odprężenie. Dużą zaletą leku jest szybkość jego działania oraz fakt, iż kolejnego dnia nie czujemy się ospali. Dostępny jest wyłącznie na receptę, w tabletkach powlekanych o różnej zawartości substancji aktywnej.
Producent:
Roche
Substancja czynna:
midazolam
Strona zawiera informacje o leku Dormicum cena, pobierz Dormicum ulotka, dedykowane Dormicum forum, wpływ Dormicum na prowadzenie pojazdów, czy Dormicum jest refundowany? - czyli Dormicum refundacja, a także interakcje Dormicum a karmienie piersią, zalecane Dormicum dawkowanie, stosowanie Dormicum w ciąży, Dormicum opinie o leku, tanie Dormicum zamienniki, interakcje leku Dormicum a alkohol.

1 opinia o Dormicum

Znasz Dormicum? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Dormicum


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Nie mam przekonania czy mogę polecić ten środek. Polecam sprawdzić samemu.

    Autor opinii: Rodryg, dodano: 25 kwietnia 2017