Dolopt

Średnia ocena:Brak ocen

Dolopt to lek występujący pod postacią kropli do oczu, mający za zadanie obniżanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Powstał na bazie dorzolamidu – silnego inhibitora enzymu, anhydrazy węglanowej, pochodzącego z grupy sulfonamidów. Poprzez zablokowanie aktywności tego enzymu, ciało rzęskowe występujące w oku w znacznie mniejszym stopniu produkuje ciecz wodnistą, której nadmierna ilość przyczynia się do nadciśnienia śródgałkowego. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek powstał z myślą o pacjentach cierpiących na nadciśnienie wewnątrzgałkowe, występujące w przebiegu nadciśnienia ocznego, jaskry z otwartym kątem przesączania oraz jaskry w przebiegu zespołu pseudoeksfoliacji i jest przeznaczony do stosowania w skojarzeni z beta-adrenolitykiem bądź w monoterapii.

Dawkowanie

Dolopt aplikujemy bezpośrednio do worka spojówkowego. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować po jednej kropli do każdego oka trzy razy dziennie (w leczeniu skojarzonym) bądź dwa razy dziennie (w przypadku monoterapii).

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku może wystąpić uczucie palenia i kłucia w oku, zapalenie rogówki, łzawienie, zapalenie spojówek, zapalenie bądź podrażnienie powiek, bóle głowy, zapalenie ciała rzęskowego, gorzki posmak w ustach czy też niewyraźne widzenie.

Przeciwwskazania

Leku nie należy podawać pacjentom cierpiącym na nietolerancję na którykolwiek z jego składników, ciężką niewydolność nerek, kwasicę hiperchloremiczną, a także kobietom w ciąży.

Dolopt0LekOpinie.pl2016-01-10 12:58:23Dolopt to lek występujący pod postacią kropli do oczu, mający za zadanie obniżanie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Powstał na bazie dorzolamidu – silnego inhibitora enzymu, anhydrazy węglanowej, pochodzącego z grupy sulfonamidów. Poprzez zablokowanie aktywności tego enzymu, ciało rzęskowe występujące w oku w znacznie mniejszym stopniu produkuje ciecz wodnistą, której nadmierna ilość przyczynia się do nadciśnienia śródgałkowego. Lek dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Sandoz
Substancja czynna:
dorzolamid
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Dolopt cena, pobierz Dolopt ulotka, dedykowane Dolopt forum, wpływ Dolopt na prowadzenie pojazdów, czy Dolopt jest refundowany? - czyli Dolopt refundacja, a także interakcje Dolopt a karmienie piersią, zalecane Dolopt dawkowanie, stosowanie Dolopt w ciąży, Dolopt opinie o leku, tanie Dolopt zamienniki, interakcje leku Dolopt a alkohol.

1 opinia o Dolopt

Znasz Dolopt? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Dolopt


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Specyfik zwrócił moją uwagę swoją ceną i muszę przyznać, że ogólnie przyzwoicie się jak dotychczas spisuje. Gdyby cokolwiek się tu zmieniło dodam kolejny wpis.

    Autor opinii: Gabriela, dodano: 25 kwietnia 2017