Diflucan

Średnia ocena:Brak ocen

Diflucan to silny lek o działaniu przeciwgrzybiczym. Powstał na bazie flukonazolu – związku z grupy leków azolowych, pochodnej triazolu o szerokim spektrum działania. Jego efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu syntezy ergosterolu – niezbędnego do życia grzyba składnika jego ściany komórkowej. Lek zakupimy pod postacią kapsułek do stosowania doustnego, wyłącznie na receptę.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Diflucan może być stosowany u pacjentów dorosłych i dzieci cierpiących na: kandydozę błon śluzowych, w tym zakażenia jamy ustnej, gardła i przełyku, przewlekłą kandydozę błon śluzowych i skóry, grzybice skóry, łupież pstry, przewlekłą zanikową kandydozę jamy ustnej, grzybicę paznokci, kryptokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, kokcydioidomykozę, a także w profilaktyce zakażeń grzybiczych u osób zakażonych wirusem HIV oraz u osób z upośledzonymi mechanizmami odpornościowymi.

Dawkowanie

Lek stosujemy doustnie, ściśle według zaleceń lekarza. Kapsułki połykamy i popijamy dużą ilością wody, niezależnie od spożywanych posiłków.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji możemy zaobserwować u siebie objawy takie jak: dolegliwości żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, skórne zmiany alergiczne, bezsenność lub też wzmożona senność, drgawki, parestezje, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zwiększona potliwość, bóle mięśni, uczucie zmęczenia, zmiany w obrazie EKG, cholestaza oraz zmniejszenie apetytu.

Przeciwwskazania

Diflucan nie może być przyjmowany przez pacjentów uczulonych na którykolwiek z jego składników, a także przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o wszystkich zażywanych aktualnie lekach, w celu uniknięcia ewentualnych interakcji.

Diflucan0LekOpinie.pl2015-07-18 16:11:41Diflucan to silny lek o działaniu przeciwgrzybiczym. Powstał na bazie flukonazolu – związku z grupy leków azolowych, pochodnej triazolu o szerokim spektrum działania. Jego efekt terapeutyczny polega na zahamowaniu syntezy ergosterolu – niezbędnego do życia grzyba składnika jego ściany komórkowej. Lek zakupimy pod postacią kapsułek do stosowania doustnego, wyłącznie na receptę.
Producent:
Pfizer
Substancja czynna:
flukonazol
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Diflucan cena, pobierz Diflucan ulotka, dedykowane Diflucan forum, wpływ Diflucan na prowadzenie pojazdów, czy Diflucan jest refundowany? - czyli Diflucan refundacja, a także interakcje Diflucan a karmienie piersią, zalecane Diflucan dawkowanie, stosowanie Diflucan w ciąży, Diflucan opinie o leku, tanie Diflucan zamienniki, interakcje leku Diflucan a alkohol.

1 opinia o Diflucan

Znasz Diflucan? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Diflucan


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Po przetestowaniu preparatów konkurencji stwierdzam, że na moją osobę najkorzystniej działa dokładnie ten preparat. Dlatego też uważam go za godny polecenia.

    Autor opinii: Siestrzewit, dodano: 25 kwietnia 2017