Depakine

Średnia ocena:

Depakine to lek o działaniu głównie przeciwdrgawkowym, choć niekiedy stosowany jest u pacjentów leczonych psychiatrycznie, w celu ich uspokojenia, a także podczas wyjątkowo uporczywych bólów głowy na tle migrenowym. Mechanizm jego działania nie jest do końca znany, mimo to jest on lekiem często przepisywanym przez lekarzy. Występuje pod postacią syropu oraz tabletek.

Depakine
Średnia ocena (z 3 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Preparat zalecany jest w leczeniu napadów padaczkowych częściowych oraz napadów uogólnionych, do których należą napady kloniczne, napady toniczne, napady kloniczno-toniczne, napady miokloniczne i atoniczne, napady nieświadomości. Pomocniczo stosuje się go także w chorobie dwubiegunowej, w celu uspokojenia chorego.

Dawkowanie

Depakine przyjmujemy doustnie, najlepiej w trakcie posiłku. Dawkę oraz częstotliwość zażywania leku ustala lekarz na podstawie postawionej diagnozy oraz naszego wieku i masy ciała. Należy ściśle się do niej stosować. Pamiętajmy, że przyjęcie większej ilości leku niż zalecana nie tylko nie poprawi stanu naszego zdrowia, a może poważnie nam zaszkodzić.

Możliwe skutki uboczne

W trakcie kuracji preparatem Depakine niektóre osoby mogą doświadczyć pewnych efektów niepożądanych. Należą do nich: różnorodne problemy żołądkowo-jelitowe, pojawiające się najczęściej na początku terapii i z czasem zanikające, a także wypadanie włosów, zmiana ich koloru, problemy z oddawaniem moczu, zaburzenia snu, uczucie ogólnego zmęczenia i dezorientacji, zaburzenia związane z menstruacją, uszkodzenie wątroby lub trzustki, bóle głowy, zmiany w morfologii krwi, odczuwanie mrowienia w kończynach, mlekotok, obrzęk ślinianek oraz wysypka. Przyjmując Depakine, nie należy spożywać napojów alkoholowych ani prowadzić pojazdów mechanicznych ze względu na upośledzenie sprawności psychomotorycznej.

Przeciwwskazania

Leku nie powinny przyjmować osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. W przypadku gdy masz problemy z wątrobą lub nerkami, skłonności do krwawień i siniaków, a także gdy cierpisz na porfirię, zgłoś to lekarzowi. Pamiętaj, by poinformować go o wszystkich preparatach, które aktualnie zażywasz, nawet tych dostępnych bez recepty. Depakine przenika przez łożysko oraz do mleka matki, dlatego jego stosowanie w okresie ciąży i laktacji jest możliwe dopiero po konsultacji z lekarzem.

DepakineunratedLekOpinie.pl2013-11-27 17:18:04Depakine to lek o działaniu głównie przeciwdrgawkowym, choć niekiedy stosowany jest u pacjentów leczonych psychiatrycznie, w celu ich uspokojenia, a także podczas wyjątkowo uporczywych bólów głowy na tle migrenowym. Mechanizm jego działania nie jest do końca znany, mimo to jest on lekiem często przepisywanym przez lekarzy. Występuje pod postacią syropu oraz tabletek.
Producent:
Sanofi Aventis
Strona zawiera informacje o leku Depakine cena, pobierz Depakine ulotka, dedykowane Depakine forum, wpływ Depakine na prowadzenie pojazdów, czy Depakine jest refundowany? - czyli Depakine refundacja, a także interakcje Depakine a karmienie piersią, zalecane Depakine dawkowanie, stosowanie Depakine w ciąży, Depakine opinie o leku, tanie Depakine zamienniki, interakcje leku Depakine a alkohol.

2 opinii o Depakine

Znasz Depakine? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Depakine


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Preparat raczej drogi ale działanie rekompensuje cenę.

    Autor opinii: Otniel, dodano: 25 kwietnia 2017
  2. Skuteczność
    Bez skutków ubocznych
    Opłacalność

    Same objawy uboczne. Nie polecam!

    Autor opinii: Rollo, dodano: 28 kwietnia 2014