Dalacin C

Średnia ocena:

Dalacin C to antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym. Jego substancja czynna, klindamycyna, blokuje rybosomy komórek bakteryjnych, dzięki czemu zapobiega ich namnażaniu się. Jest dobrą alternatywą dla osób uczulonych na penicylinę. Działa na wiele szczepów bakterii zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych. Występuje pod postacią kapsułek i granulatu do sporządzania roztworu.

Dalacin C
Średnia ocena (z 7 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Lek stosujemy w różnego typu zakażeniach bakteryjnych, do których należą: zakażenia tkanek miękkich i skóry, zakażenia w obrębie miednicy i jamy brzusznej, zakażenia żeńskich narządów płciowych, dolnych dróg oddechowych, jamy ustnej, gardła, kości stawów, zapalenie ucha środkowego i zatok, a także płonica, posocznica oraz zapalenie wsierdzia.

Dawkowanie

Dalacin C jest przeznaczony do stosowania doustnego – kapsułki połykamy, popijając wodą, z granulatu sporządzamy roztwór. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić, by antybiotyk podawać w postaci wstrzyknięć. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala specjalista i należy ściśle się do niej stosować.

Możliwe skutki uboczne

Podczas kuracji Dalacinem C niektóre osoby mogą doświadczyć pewnej liczby efektów niepożądanych. Są wśród nich: różnorodne problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności, wymioty, zapalenie przełyku i śluzówki w jamie ustnej, biegunka, bóle brzucha, skórne odczyny alergiczne, a także sporadycznie pojawiające się obrzęki, rumień wielopostaciowy, gorączka polekowa, reakcje anafilaktyczne, zespół Lyella, zmiany w morfologii krwi, przemijające zapalenie wątroby z żółtaczką cholestatyczną, zaburzenia w przewodzeniu nerwowo-mięśniowym.

Przeciwwskazania

Poinformuj swojego lekarza w przypadku gdy jesteś w ciąży lub karmisz piersią, a także jeżeli cierpisz na zaburzenia w gospodarce węglowodanowej, chorujesz na nużliwość mięśniową lub schorzenia związane z przewodem pokarmowym. Pamiętaj, by powiedzieć o wszystkich zażywanych aktualnie lekach, a w szczególności antybiotykach, preparatach zwiotczających mięśnie oraz doustnej antykoncepcji.

Dalacin CunratedLekOpinie.pl2013-11-27 17:27:32Dalacin C to antybiotyk o działaniu bakteriobójczym i bakteriostatycznym. Jego substancja czynna, klindamycyna, blokuje rybosomy komórek bakteryjnych, dzięki czemu zapobiega ich namnażaniu się. Jest dobrą alternatywą dla osób uczulonych na penicylinę. Działa na wiele szczepów bakterii zarówno Gram-dodatnich, jak i Gram-ujemnych. Występuje pod postacią kapsułek i granulatu do sporządzania roztworu.
Producent:
Pfizer
Substancja czynna:
klindamycyna
Strona zawiera informacje o leku Dalacin C cena, pobierz Dalacin C ulotka, dedykowane Dalacin C forum, wpływ Dalacin C na prowadzenie pojazdów, czy Dalacin C jest refundowany? - czyli Dalacin C refundacja, a także interakcje Dalacin C a karmienie piersią, zalecane Dalacin C dawkowanie, stosowanie Dalacin C w ciąży, Dalacin C opinie o leku, tanie Dalacin C zamienniki, interakcje leku Dalacin C a alkohol.

6 opinii o Dalacin C

Znasz Dalacin C? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Dalacin C


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Wprawdzie wystąpiły u mnie (bardzo delikatne) skutki uboczne ze strony układu pokarmowego to jednak antybiotyk spełnił swoje zadanie i wyciągnął mnie z opresji. Wiadomo, że nie u każdego zadziała bez powikłań, jednak ja mogę Dalacin polecić.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 3 marca 2018
 2. Jest to najgorsza substancja świata. Z czasem wyniszczająca zdrowie i zagrażająca życiu. Odradzam to dziadostwo.

  Autor opinii: Bak, dodano: 1 sierpnia 2017
 3. Mi niezbyt pomogło, ale może u innych osób będzie inaczej.

  Autor opinii: Erwin, dodano: 25 kwietnia 2017
 4. Skuteczność Brak ocenBez skutków ubocznych
  Opłacalność Brak ocen

  Stosowałam krem na skórę przez 8 dni i już następnego dnia od przyjęcia pierwszej dawki wzrosło mi ciśnienie i nastąpił wylew w oku. Każdego kolejnego dnia kiepsko się czułam ale w natłoku różnych spraw nie skojarzyłam tego z tym lekiem. Od ósmego dnia zaczęła się gehenna gwałtowne skoki ciśnienia do 175/90 galopada serca tętno dochodziło do 100, 110. Niestety ale trwało to ponad 3 tygodnie! W tym czasie czterokrotnie musiałam zapisywać się do lekarza, trzykrotnie miałam wykonywane EKG i inne badania, które na szczęście wychodziły prawidłowo.

  Autor opinii: poszkodowana, dodano: 28 grudnia 2014
 5. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Dostałem Dalacin C dawkę dobową 3x300mg na 8dni
  (zakażenie ropne rozciętego palca).

  Plusy: wycięcie gorączki i opuchlizny dłoni w 3 dniu od rozpoczęcia dawkowania, w 1 dniu brak skutków ubocznych.

  Minusy: zwykle po zażyciu 2 i 3 dawki dobowej
  w 2 dniu: zaburzenia czucia, przyspieszone tętno 85-100/min.,
  w 3 dniu: co w 2 dniu + bóle i zawroty głowy, wzdęcia.
  w 4 dniu: co w 2 i 3 dniu + zaburzenia pamięci krótkotrwałej,
  w 5 dniu: co w 2 i 3 i 4 dniu + napad tachykardii 110/min. i skok ciśnienia krwi 160/95. Wizyta u lekarza internisty,
  w 6 dniu: zmiana leku na Augmentin

  Wszystkie opisane skutki uboczne występowały w 30-60 min. i ustępowały po 2h-3h od spożycia dawki, czyli całość 2xdziennie – NIEZŁA JAZDA!!!! nie polecam, można po prostu zwariować!

  Autor opinii: El Makabra, dodano: 25 września 2014
 6. Miałam zapalenie dziąsła i dostałam od stomatolog ten lek na receptę!!! nie pomógł a zaszkodził;/ bóle brzucha, zapalenie pochwy, wysypka… maskara po prostu!!!

  Autor opinii: gość, dodano: 12 maja 2014