Cosopt

Średnia ocena:Brak ocen

Cosopt to lek występujący pod postacią kropli do oczu, mający za zadanie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku. Powstał na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest bloker receptorów beta-adrenolitycznych, występujących między innymi w oku. Drugim składnikiem jest silny inhibitor enzym – dehydratazy węglanowej. Obie te substancje mają za zadanie zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej w oku, co ma związek z obniżeniem ciśnienia w gałce ocznej.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Cosopt przeznaczony jest dla pacjentów cierpiących na podwyższone ciśnienie śródgałkowe występujące w jaskrze z otwartym kątem przesączania lub w jaskrze w przebiegu zespołu pseudoeksfoliacji, w momencie kiedy leczenie samym beta-adrenolitykiem jest niewystarczalne.

Dawkowanie

Lek aplikujemy bezpośrednio do worka spojówkowego. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, należy zakraplać po jednej kropli do każdego oka dwa razy dziennie.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu leku mogą wystąpić skutki uboczne jego aplikacji, takie jak: uczucie podrażnienia i pieczenia, zmiany smaku, zapalenie powiek ,zapalenie rogówki, niewyraźne widzenie, ubytek nabłonka rogówki, suchość oka, zapalenie zatok, łzawienie, swędzenie, zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego, duszność, ból głowy oraz nudności.

Przeciwwskazania

Po Cosopt nie powinni sięgać pacjenci cierpiący na nadreaktywność dróg oddechowych, ciężką POChP, bradykardię, różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania mięśnia sercowego, kwasicę hiperchloremiczną, niewydolność nerek, a także kobiety w ciąży i w okresie laktacji.

Cosopt0LekOpinie.pl2016-01-10 12:54:55Cosopt to lek występujący pod postacią kropli do oczu, mający za zadanie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego w oku. Powstał na bazie dwóch składników. Pierwszym z nich jest bloker receptorów beta-adrenolitycznych, występujących między innymi w oku. Drugim składnikiem jest silny inhibitor enzym – dehydratazy węglanowej. Obie te substancje mają za zadanie zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej w oku, co ma związek z obniżeniem ciśnienia w gałce ocznej.
Producent:
MSD Polska
Substancja czynna:
dorzolamid, timolol
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Cosopt cena, pobierz Cosopt ulotka, dedykowane Cosopt forum, wpływ Cosopt na prowadzenie pojazdów, czy Cosopt jest refundowany? - czyli Cosopt refundacja, a także interakcje Cosopt a karmienie piersią, zalecane Cosopt dawkowanie, stosowanie Cosopt w ciąży, Cosopt opinie o leku, tanie Cosopt zamienniki, interakcje leku Cosopt a alkohol.

1 opinia o Cosopt

Znasz Cosopt? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Cosopt


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Mi chyba pomogło, jednak być może to kwestia indywidualna. Ale cenowo wychodzi raczej korzystnie, więc wiele do stracenia nie ma.

    Autor opinii: Heloiza, dodano: 25 kwietnia 2017