Citronil

Średnia ocena:

Citronil to lek przeciwdepresyjny na bazie citalopramu. Należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając poziom tego przekaźnika w szczelinach między komórkami nerwowymi, stymuluje ich do efektywniejszej pracy, czym zapewnia efekt antydepresyjny. Polecany jest w szczególności osobom, którym nie brak energii i motywacji do życia, ponieważ w przeciwnym wypadku kuracja może nie przynieść zamierzonych skutków. Jak każdy preparat psychotropowy, dostępny jest wyłącznie na receptę.

Citronil
Średnia ocena (z 5 ocen)
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

Wskazania

Citronil przeznaczony jest dla osób dorosłych, cierpiących na zaburzenia depresyjne, lękowe oraz nerwice natręctw.

Dawkowanie

Decyzję o dawce i częstotliwości zażywania leku podejmuje specjalista i dla każdego z nas wartości te będą indywidualne. Zalecane jest, by proces odstawiania Citronilu przeprowadzać stopniowo, ze względu na ryzyko wystąpienia objawów efektu abstynencyjnego.

Możliwe skutki uboczne

Do efektów niepożądanych, które może wywołać kuracja Citronilem należą: nudności, biegunki, zaparcia, wymioty, kołatania serca, nadmierna potliwość, uczucie ogólnego osłabienia, suchość w ustach, nerwowość, pobudzenie oraz zaburzenia akomodacji. Przez okres terapii nie należy spożywać napojów wyskokowych oraz zalecane jest zachowanie dużej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania

Po lek nie powinny sięgać osoby uczulone na któryś z jego składników, chore na padaczkę lub cukrzycę, a także mające problemy z wątrobą albo nerkami. Jeżeli przyjmujemy dodatkowo preparaty, do których należą doustne leki przeciwzakrzepowe, przeciwdepresyjne, opioidowe leki przeciwbólowe, produkty na bazie cimetydyny, litu, dziurawca bądź metoprolol, należy poinformować o tym lekarza. Citronil nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i karmiące piersią ze względu na ryzyko zaszkodzenia dziecku.

Citronil0LekOpinie.pl2014-02-13 12:23:24Citronil to lek przeciwdepresyjny na bazie citalopramu. Należy do grupy SSRI – selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając poziom tego przekaźnika w szczelinach między komórkami nerwowymi, stymuluje ich do efektywniejszej pracy, czym zapewnia efekt antydepresyjny. Polecany jest w szczególności osobom, którym nie brak energii i motywacji do życia, ponieważ w przeciwnym wypadku kuracja może nie przynieść zamierzonych skutków. Jak każdy preparat psychotropowy, dostępny jest wyłącznie na receptę.
Producent:
Orion
Substancja czynna:
citalopram
Strona zawiera informacje o leku Citronil cena, pobierz Citronil ulotka, dedykowane Citronil forum, wpływ Citronil na prowadzenie pojazdów, czy Citronil jest refundowany? - czyli Citronil refundacja, a także interakcje Citronil a karmienie piersią, zalecane Citronil dawkowanie, stosowanie Citronil w ciąży, Citronil opinie o leku, tanie Citronil zamienniki, interakcje leku Citronil a alkohol.

4 opinii o Citronil

Znasz Citronil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Citronil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

 1. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  U mnie działanie pozytywne, jednak trzeba go chwilę pobrać, aby móc zauważyć pozytywny wpływ. Citronil posiada aktywny składnik – citalopram, który jest dostępny także w preparatach innych firm, a więc nie jest to jedyny taki lek. Opinię wystawiam mu jednak jak najbardziej pozytywną, ale jak na kogoś nie działają SSRI, to i Citronil tu nie pomoże.

  Autor opinii: Marek P., dodano: 10 sierpnia 2017
 2. Po przetestowaniu preparatów innych firm stwierdzam, że na mnie najkorzystniej działa właśnie ten środek. Dlatego też uważam go za godny polecenia.

  Autor opinii: Cecylian, dodano: 25 kwietnia 2017
 3. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Nie jest zły, lek dość dobry.

  Autor opinii: Anonim, dodano: 15 sierpnia 2014
 4. Skuteczność
  Bez skutków ubocznych
  Opłacalność

  Ogółem lek na mnie przez jakiś czas działał (ok.kilku miesięcy). Później puchły mi łydki. Nastrój się pogorszył.

  Autor opinii: Rollo, dodano: 28 kwietnia 2014