Cipramil

Średnia ocena:Brak ocen

Cipramil to lek antydepresyjny oparty na citalopramie – substancji należącej do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni między komórkami nerwowymi, citalopram poprawia równowagę chemiczną w mózgu i zapewnia lepsze pobudzenie neuronów, powodujące poprawę naszego samopoczucia. Należy jednak zauważyć, że Cipramil nie będzie odpowiedni dla osób, u których problemem jest zniechęcenie i brak motywacji, ze względu na raczej wyciszające i kojące działanie substancji aktywnej. Dostępny jest tylko na receptę.

Cipramil
Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek zalecany jest osobom cierpiącym na napady depresyjne (także w celu zapobiegnięcia ich powrotom) oraz na lęk napadowy z agorafobią lub też bez niej.

Dawkowanie

Cipramil stosujemy doustnie, popijając wodą. Decyzję o dawce i częstotliwości zażywania leku podejmuje specjalista i należy bezwzględnie jej przestrzegać. Pamiętajmy, że samodzielna ingerencja w dawkowanie preparatu może okazać się tragiczna w skutkach. Ze względu na możliwość wystąpienia objawów zespołu abstynencyjnego, zaleca się stopniowe odstawianie leku.

Możliwe skutki uboczne

Jak każdy preparat o działaniu psychotropowym, Cipramil może spowodować wystąpienie pewnych efektów niepożądanych. Należą do nich: bezsenność lub też nadmierna senność, nerwowość, pobudzenie, zaburzenia akomodacji, drżenia, zwiększona potliwość, ból i zawroty głowy, nudności, uczucie suchości w ustach, ogólne osłabienie, kołatania serca, biegunki lub zaparcia. Podczas terapii nie wolno spożywać alkoholu. Należy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, prowadząc pojazd mechaniczny, ponieważ istnieje niewielkie ryzyko osłabienia naszej sprawności psychomotorycznej.

Przeciwwskazania

Osoby cierpiące na padaczkę, miewające myśli samobójcze, a także pacjenci uczuleni na citalopram nie powinni sięgać po omawiany lek. Chorzy przyjmujący inhibitory MAO, opioidowe środki przeciwbólowe, cimetydynę, preparaty zawierające wyciąg z dziurawca oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować swój stan z lekarzem, który zadecyduje czy w ich przypadku możliwe jest przyjmowanie Cipramilu.

Cipramil0LekOpinie.pl2014-02-13 12:41:56Cipramil to lek antydepresyjny oparty na citalopramie – substancji należącej do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Zwiększając poziom tego neuroprzekaźnika w przestrzeni między komórkami nerwowymi, citalopram poprawia równowagę chemiczną w mózgu i zapewnia lepsze pobudzenie neuronów, powodujące poprawę naszego samopoczucia. Należy jednak zauważyć, że Cipramil nie będzie odpowiedni dla osób, u których problemem jest zniechęcenie i brak motywacji, ze względu na raczej wyciszające i kojące działanie substancji aktywnej. Dostępny jest tylko na receptę.
Producent:
InPharm
Substancja czynna:
citalopram
Strona zawiera informacje o leku Cipramil cena, pobierz Cipramil ulotka, dedykowane Cipramil forum, wpływ Cipramil na prowadzenie pojazdów, czy Cipramil jest refundowany? - czyli Cipramil refundacja, a także interakcje Cipramil a karmienie piersią, zalecane Cipramil dawkowanie, stosowanie Cipramil w ciąży, Cipramil opinie o leku, tanie Cipramil zamienniki, interakcje leku Cipramil a alkohol.

1 opinia o Cipramil

Znasz Cipramil? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Cipramil


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Dzięki poleceniu znajomej (a przy tym wbrew licznym niepewnościom) zażywam jakiś miesiąc i póki co korzyści są dobrze zauważalne, dlatego też mogę polecić zainteresowanym.

    Autor opinii: Tacjusz, dodano: 25 kwietnia 2017