Cefobid

Średnia ocena:Brak ocen

Cefobid to antybiotyk cefalosporynowy III generacji. Jego substancją aktywną jest cefoperazon – półsyntetyczny związek bakteriobójczy o szerokim spektrum działania, szczególnie silnie oddziałujący na bakterie Gram-ujemny. Efekt terapeutyczny leku polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej drobnoustrojów atakujących nasz organizm, co uniemożliwia im dalsze funkcjonowanie i w konsekwencji prowadzi do ich śmierci. Preparat zakupimy wyłącznie na receptę, w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Cefobid stosowany jest głównie u pacjentów dorosłych, u których wystąpiły ciężkie zakażenia dróg oddechowych, zakażenia w obrębie jamy brzusznej, zakażenia górnych i dolnych dróg moczowych, stany zapalne w obrębie miednicy, zapalenie błony śluzowej macicy, rzeżączka, a także w profilaktyce zakażeń okołooperacyjnych u osób przed zabiegami chirurgicznymi w obrębie miednicy i jamy brzusznej.

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest do podawania we wstrzyknięciach dożylnych i infuzjach domięśniowych. Decyzję dotyczącą dawkowania podejmuje lekarz.

Możliwe skutki uboczne

U części pacjentów w trakcie kuracji Cefobidem mogą wystąpić objawy niepożądane, takie jak: skórne reakcje alergiczne, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zapalenie żył po dożylnym podaniu leku, bolesność miejsca wkłucia, a także odwracalne zmiany w obrazie morfologicznym krwi.

Przeciwwskazania

Lek nie powinien być podawany pacjentom wykazującym reakcje alergiczne w kontakcie z którymkolwiek z jego składników, a także z innymi preparatami z grupy cefalosporyn. Przed rozpoczęciem kuracji należy poinformować lekarza o wszystkich zażywanych aktualnie lekach, gdyż niektóre z nich mogą wchodzić w niekorzystne interakcje ze składnikami Cefobidu.

Cefobid0LekOpinie.pl2015-08-15 00:49:44Cefobid to antybiotyk cefalosporynowy III generacji. Jego substancją aktywną jest cefoperazon – półsyntetyczny związek bakteriobójczy o szerokim spektrum działania, szczególnie silnie oddziałujący na bakterie Gram-ujemny. Efekt terapeutyczny leku polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej drobnoustrojów atakujących nasz organizm, co uniemożliwia im dalsze funkcjonowanie i w konsekwencji prowadzi do ich śmierci. Preparat zakupimy wyłącznie na receptę, w postaci proszku do sporządzania roztworu do wstrzykiwań.
Producent:
Pfizer
Substancja czynna:
cefoperazon
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Cefobid cena, pobierz Cefobid ulotka, dedykowane Cefobid forum, wpływ Cefobid na prowadzenie pojazdów, czy Cefobid jest refundowany? - czyli Cefobid refundacja, a także interakcje Cefobid a karmienie piersią, zalecane Cefobid dawkowanie, stosowanie Cefobid w ciąży, Cefobid opinie o leku, tanie Cefobid zamienniki, interakcje leku Cefobid a alkohol.

1 opinia o Cefobid

Znasz Cefobid? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Cefobid


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność
  1. Mimo wielu obaw biorę gdzieś tydzień i póki co efekty są dostatecznie widoczne, w związku z czym mogę polecić.

    Autor opinii: Dobrowa, dodano: 25 kwietnia 2017