Cefaleksyna TZF

Średnia ocena:Brak ocen

Cefaleksyna TZF to antybiotyk o szerokim spektrum działania. Powstał na bazie cefaleksyny – cefalosporyny I generacji, należącej do grupy beta-laktamów. Działanie przeciwbakteryjne tego leku polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii, co uniemożliwia drobnoustrojom normalne funkcjonowanie. Lek na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią kapsułek twardych.

Średnia ocena (z 2 ocen)
SkutecznośćBrak ocen
Bez skutków ubocznychBrak ocen
OpłacalnośćBrak ocen

Wskazania

Lek może być stosowany u pacjentów dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia, u których zdiagnozowano zakażenia górnych i dolnych dróg oddechowych, skóry i tkanek miękkich, a także zakażenia układu moczowego, pochodzenia bakteryjnego.

Dawkowanie

Cefaleksyna TZF jest przeznaczona do przyjmowania doustnego. Tabletkę połykamy i popijamy dużą ilością wody. Lek zazwyczaj podaje się w dawkach dzielonych i zażywa się go co 12h. Szczegółowych informacji dotyczących jego dawkowania udzieli nam lekarz.

Możliwe skutki uboczne

Niekiedy po zastosowaniu leku możemy doświadczyć jego działań niepożądanych, takich jak: skórne reakcje alergiczne, nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunki, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, gorączka, nadkażenie organizmu drożdżakami, zmiany w obrazie morfologicznym krwi, zawroty oraz bóle głowy.

Przeciwwskazania

Po antybiotyk nie powinni sięgać pacjenci uczuleni na penicyliny, cefalosporyny oraz którykolwiek ze składników leku.

Cefaleksyna TZF0LekOpinie.pl2016-02-12 14:42:20Cefaleksyna TZF to antybiotyk o szerokim spektrum działania. Powstał na bazie cefaleksyny – cefalosporyny I generacji, należącej do grupy beta-laktamów. Działanie przeciwbakteryjne tego leku polega na zahamowaniu syntezy ściany komórkowej bakterii, co uniemożliwia drobnoustrojom normalne funkcjonowanie. Lek na polskim rynku dostępny jest wyłącznie na receptę, pod postacią kapsułek twardych.
Producent:
Polfa Tarchomin
Substancja czynna:
cefaleksyna
Przeznaczenie:
brak danych
Strona zawiera informacje o leku Cefaleksyna TZF cena, pobierz Cefaleksyna TZF ulotka, dedykowane Cefaleksyna TZF forum, wpływ Cefaleksyna TZF na prowadzenie pojazdów, czy Cefaleksyna TZF jest refundowany? - czyli Cefaleksyna TZF refundacja, a także interakcje Cefaleksyna TZF a karmienie piersią, zalecane Cefaleksyna TZF dawkowanie, stosowanie Cefaleksyna TZF w ciąży, Cefaleksyna TZF opinie o leku, tanie Cefaleksyna TZF zamienniki, interakcje leku Cefaleksyna TZF a alkohol.

1 opinia o Cefaleksyna TZF

Znasz Cefaleksyna TZF? Napisz opinię!

Napisz swoją opinię o Cefaleksyna TZF


Komentarz będzie widoczny po zaakceptowaniu przez moderatora. Zastrzegamy sobie prawo do poprawek błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Publikujemy wyłącznie autentyczne opinie.

Zaznacz gwiazdki, aby ocenić lek.
Skuteczność
Bez skutków ubocznych
Opłacalność

  1. Czy to dobrze, że po łyknięciu tego leku miewam dolegliwości trawienne? Czy jeszcze jakaś osoba tak miewa?

    Autor opinii: Tolisław, dodano: 25 kwietnia 2017